Як розвести гливи.

Якщо ви хочете організувати свій бізнес або ж просто забезпечити свою сім'ю грибами, почніть розводити гриби- гливи . Вони досить невибагливі, не вимагають особливої турботи та уваги. Ваші невеликі витрати з лишком окупляться смачними і свіжими грибами.
Вам знадобиться
  • -міцелій;
  • -деревинно чурбаки;
  • -піла;
  • мідними купорос;
  • -марганцовка;
  • -опилки;
  • -кора;
  • -солома;
  • -лапник;
  • -мешковина.
Інструкція
1
Заготовте навесні або восени деревні чурбаки, наприклад, з верби або берези (підійдуть будь листяні дерева). Довжина чурбаков від 0,5 до 1,5 метрів, а товщина не менше 15-25 сантиметрів. У тій половині, яка розташовуватиметься зверху, зробіть пилкою пропили або поглиблення приблизно в 3-4 сантиметри, відстань між пропилами приблизно 20-25 сантиметрів. Зробіть пропили і по торцях опецька. Обробіть пропили розчином мідного купоросу і почекайте 1-2 години, щоб деревина просохла. Після цього замочіть чурбаки в чистій воді на 2-3 дні. Виберіть тепле і вологе місце, обов'язково притінене, в якому деревина не буде намокати і пересихати.
2
Покладіть на грунт шар листяного перегною по можливості принесеного з лісу товщиною 5 сантиметрів. Трохи вдавите в нього чурбак, з боків присипте перегноєм, але не засинайте пропили. На зиму чурбак не вкриває, просто присипте снігом. У першій половині травня підготуйте чурбаки до закладки міцелію: полийте пропили окропом з марганцівкою (на 10 літрів води береться 0,5 грама марганцівки), після сполосніть їх чистою водою і трохи підсушіть. Перегній також полийте окропом, через добу укладіть на нього чурбак. В пропили закладіть міцелій і закрийте їх попередньо ошпарені і охолоджені тирсою, корою. Закрийте чурбак мішковиною або засипте соломою/сіном. Чурбак обов'язково повинен провітрюватися. Через місяць злегка обсипте чурбаки деревною золою. Обов'язково весь місяць воложіть місце навколо них, не давайте їй пересихати.
3
Через два місяці приберіть мішковину або солому/сіно і перевірте, чи з'явилася грибниця. Якщо в пропилах з'явився білий наліт - значить це так. Зволожуйте грунт навколо чурбака в міру необхідності, але ні в якому разі не потрапляйте на саму грибницю. Воду використовуйте теплу, відстояну. Збирайте акуратно гриби по мірі їх появи, не пошкоджуючи грибницю в пропилах. За рік буває не менше 2-3 врожаїв. На зиму чурбак укрийте ялиновим гіллям і засипте снігом. Навесні після танення приберіть лапник і перевірте стан грибниці.
Зверніть увагу
Не використовуйте бензопилу. Якщо машинне масло, використовуване для її мастила, потрапить в деревину, воно може негативно відбитися на розвитку грибниці.
Корисна порада
Якщо, в одному або декількох пропилах не виросли гриби, то з них потрібно видалити міцелій, продезінфікувати і укласти новий міцелій. Якщо ж весь чурбак безплідний, то, швидше за все він заражений цвіллю. В цьому випадку його потрібно відразу ж спалити, а місце його розташування продезінфікувати якомога ретельніше.