Як написати розписку на гроші за квартиру. Як правильно скласти розписку про завдаток при купівлі будинку.

Згідно ч. 2 ст. 808 ГК РФ, на підтвердження договору найму або купівлі-продажу ви можете видати розписку на отримання грошей у квартирантів або покупців квартири. Як же скласти розписку так, щоб вона мала юридичну силу?
Інструкція
1
Складайте розписку в письмовому вигляді. У разі претензій з боку квартиранта або покупця квартири справжність вашого почерку підтвердить експертиза, якщо справа дійде до суду.
2
Вкажіть, крім ПІБ, паспортні дані (свої і квартиранта/покупця). Це необхідно для того, щоб можливо було встановити, що в розписці йдеться саме про тих людей, які є сторонами, які уклали договір найму або купівлі-продажу квартири.
3
Вкажіть адресу реєстрації, згідно паспорту, фактична адреса проживання квартиранта/покупця і ваш. Це слід зробити для того, щоб у разі порушень умови договору можна було б встановити місцезнаходження сторін в найкоротші терміни.
4
Сума за договором найму чи купівлі-продажу повинна бути вказана в розписці не тільки цифрами, але й прописом, щоб у разі взаємних претензій сторін можна було б з легкістю встановити її справжній розмір.
5
Якщо договором передбачено внесення зазначеної в ньому суми по частинах, обов'язково обговоріть в розписці терміни отримання грошей, що залишилися. Бажано, щоб між часом отримання авансу (завдатку) і основної суми за договором термін був не більше 30 днів.
6
Якщо ваш квартирант чи покупець вашої квартири не внесуть решту грошей в строк, передбачте цей варіант і обговоріть в розписці можливі штрафні санкції аж до виселення з квартири (у разі її найму) або судового переслідування (у разі купівлі у вас житлоплощі). Можливо, що ці санкції вже були передбачені в договорі, але продублювати їх не завадить.
7
Щоб виключити виникнення суперечок і претензій, заручившись підтримкою двох свідків і попросіть їх поставити підписи на розписці.
8
Всі підписи повинні бути ідентичні підписам у договорі найму або купівлі-продажу, а також у паспортах уклали його сторін. Бажано, щоб поруч з підписом була і її розшифровка (ПІБ).
9
Поставте дату видачі розписки. Розписка повинна бути складена в 2-х примірниках (по одному для кожної сторони).