Як зробити ляльку.

За часів наших бабусь було дуже дорого купити хорошу, красиву ляльку. Тому багато робили їх своїми руками, хто з соломи, хто з тканини, також були і в'язані ляльки. Це заняття приучало дітей до самостійної творчості.
Вам знадобиться
  • - 50 г світло-бірюзовою, кольору морської хвилі і білої пряжі
  • - спиці № 3
Інструкція
1
Перед. Для правої ноги наберіть білою ниткою 24 петлі і в'яжіть лицьовій гладдю. Через 12 рядів продовжуйте ниткою кольору морської хвилі, додавши з обох сторін поряд з кромочної петлею по 1 петлі. Зв'язавши кольоровою ниткою 28 рядів по 26 петель, переведіть петлі на західну спицю. Так само виконайте ліву ногу. З'єднайте обидві деталі, в середині наберіть одну петлю (всього на спицях буде 53 петлі) і далі в'яжіть на всіх петлях лицьовій гладдю, збавляючи по 1 петлі з обох сторін: в кожному 2-му ряду 14 разів, в кожному 6-му ряду 4 раза. Убавкі робіть наступним чином: з правого краю після кромочної петлі 1 петлю зніміть, як лицьову, одну пров'яжіть лицьовій і протягніть через неї зняту петлю; з лівого краю перед кромочної петлею дві петлі пров'яжіть разом лицьовій. Одночасно з початком убавок введіть світло - бірюзову нитку і в'яжіть смуги, міняючи нитка через кожні два ряди. Закінчивши убавкі, закрийте залишилися 17 петель.
2
Спинку в'яжіть, як перед.
3
Рука. Білою ниткою наберіть 30 петель і в'яжіть лицьовій гладдю 8 рядів. Далі продовжуйте ниткою кольору морської хвилі, додавши з обох сторін по 1 петлі, потім у кожному 6-му ряду додайте ще по 1 петлі 2 рази. Разом на спицях 36 петель. Зв'язавши кольоровою ниткою 18 рядів, збавте з обох сторін 1 раз по 1 петлі, потім ще 14 раз в кожному 2-му ряду по 1 петлі, як описано для переду. Решта 6 петель закрийте.
4
Голова. Наберіть білою ниткою 66 петель і в'яжіть 46 рядів лицьової гладдю, потім всі петлі стягніть робочою ниткою. Виконайте шов.
5
Шапочка. Наберіть світло-бірюзовою ниткою 70 петель і в'яжіть 5 рядів поперемінно 1 лицьову і 1 виворітну. Далі продовжуйте лицьовій гладдю, збавляючи з обох сторін, як для переду, в кожному 4-му ряду 29 разів по 1 петлі. Решта 12 петель стягніть робочою ниткою. Виконайте шов.
6
Закінчення. Руки реглан скосами пришийте до спини і переду, зшийте їх, виконайте бічні шви, шви ніг. Стягніть нижні краї кистей і стоп. Набейте ляльку наповнювачем, перев'яжіть кисті і стопи в місці з'єднання білого та кольорового в'язки. Стягніть петлі тулуба у шей. Голову набийте, стягніть нижній край і пришити до тулуба. Відверніть край шапочки, пришити її. Зробіть білий помпон і пришити до шапочці. Світло-бірюзовою ниткою вишийте очі, рожевої - ніс і рот.