Як підготуватися до семінару.

Семінар - це одна з форм навчально-практичних занять, при якій студенти самостійно готують матеріали за заздалегідь виданим питань. Викладач в таких заняттях є лише координатором обговорення теми семінару. Іноді семінари можуть складатися з практичних завдань, іноді студенти показують їх підготовку за допомогою розгорнутих монологів. У будь-якому випадку студентам спершу необхідно знайти відповіді на задані питання. За допомогою наступних порад ви можете істотно полегшити цей процес.
Інструкція
1
Якщо ваша група дуже добре організована і при цьому дружна, то всі питання семінару можна заздалегідь розподілити кожній людині. І в результаті час, що витрачається на підготовку, істотно зменшитися. Але що робити в тому випадку, якщо немає можливості домовитися з однокурсниками, або ж викладач запитує у випадковому порядку?
2
У першу чергу необхідно налаштуватися на робочий лад. Підготуйте на своєму робочому місці конспекти, підручники, інтернет - усе, що знадобиться для підготовки. Поставте собі умову, що протягом декількох годин ви не будете відволікатися. Телефон при підготовці найкраще відключити. Перегляньте список завдань і навпроти кожного питання поставте номери сторінок джерела.
3
Спершу оберіть питання, які вам добре знайомі. З них і необхідно почати. Перегляньте їх візуально, але при цьому не зациклюйтеся на деталях. Ті питання, які ви вперше бачите, зажадають у вас набагато більше часу і напруги розуму. Наприклад, якщо ви можете готуватися лише протягом 2 годин, то на кожен з 30 питань у вас залишиться лише по 4 хвилини. Але в тому випадку, якщо ви відкинете питання, які вам вже знайомі, то ви заощадите досить багато часу.
4
При роботі з об'ємним матеріалом необхідно вміти відокремлювати головні думки від другорядних. Ковзаєте очима за матеріалом, як тільки знайдете важливу думку, підкресліть її або зачитайте кілька разів. Крім того, її можна записати на окремий листок, використовуючи лише ключові слова.
5
Фіксуючи головні моменти в тексті, ви не тільки готуєте собі підказки, але й концентріруетесь і виділяєте з тексту все найголовніше, що допоможе вам успішно впоратися з семінаром. Не забувайте про терміни та визначення, найчастіше викладачі задають додаткові питання.