Як фотографувати пляшки.

Предметна зйомка - дуже цікавий напрямок у фотографії. Фотографування пляшок та інших скляних об'єктів вимагає від фотографа не тільки правильної постановки освітлення, а й винятки великої кількості можливих небажаних віддзеркалень.
Інструкція
1
Формуйте відблиски на пляшці таким чином, щоб вони передавали не тільки її форму, але і об'єм. Для цього використовуйте всілякі екрани, відбивачі, софт-бокси і т.д. В якості софт-боксу цілком може бути використаний світло з вікна, якщо між вікном і об'єктом зйомки встановити просвітлений екран або маску. Ідеальна форма плями світла - овал. Закріпіть капронову тканину на все вікно в формі овалу (витягнутого), щоб отримати м'яке розсіяне світло, дає плавні контури.
2
Приберіть з приміщення, де проводиться зйомка скляних предметів, всі світлі і блискучі об'єкти або накрийте їх темною тканиною. Не обов'язково, але дуже бажано перед фотоапаратом поставити светопоглощающую екран, в якому зроблено отвір для об'єктива.
3
Зйомка пляшок в контровому світлі (проти світла) вимагає особливої підготовки. Виставляйте джерело світла так, щоб промені, що йдуть прямо від нього, не потрапляли безпосередньо в об'єктив. Якщо вам необхідно підсвітити вміст пляшки , розмістіть позаду неї матовий відбивач.
4
Ефектний або моделює світло - ще один спосіб фотографувати пляшки . Головна відмінність такого освітлення від контрового полягає в тому, що джерело випускає вузький пучок спрямованих променів. При такому освітленні фігурні маски переміщуються в світловий потік. Помістивши таке джерело в задній півсфері ви зможете отримати дуже цікавлюся гру світла на гранях скляного об'єкта і підсвічування вмісту.
5
Спробуйте поекспериментувати зі скляними відбивачами. Головне, якщо немає навмисних ефектів, - домогтися однорідності колірної температури всіх використовуваних джерел світла (найпотужніший і доступний з них - денне світло з вікна).
6
Підсвічування знизу - ще один цікавий прийом. Але пам'ятайте, що денце пляшки - нелінійна оптична середу. Воно може створювати малюнок всередині пляшки . Таке підсвічування виглядає дуже неприродно. Не перестарайтеся.
Зверніть увагу
При зйомці скляних предметів слід запам'ятати головне правило: не використовуйте спалах на фотоапараті!
Корисна порада
Включайте фантазію і не бійтеся експериментувати.