Як додати векторну маску. векторна маска cs5.

Векторна маска в Adobe Photoshop може використовуватися в різних випадках. В даному випадку ми розглянемо, як з її допомогою застосувати корекцію кольору на окрему ділянку зображення.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop CS5
Інструкція
1
Запустіть Adobe Photoshop і створіть новий документ. Для цього клікніть пункт меню «Файл» (File)> «Створити» (New) або натисніть на гарячі клавіші Ctrl + N. У новому вікні ширину і висоту вкажіть, наприклад, по 500, в поле «Вміст фону» (Adjustment) задайте «Прозорий» (Transparent) і клацніть ОК.
2
Натисніть пункт меню «Шари» (Layer)> «Новий шар-заливка» (New pattern fill)> «Візерунок» (Pattern) і в наступному вікні відразу натисніть ОК. Відкриється панель «Заливка візерунком» (Pattern fill). У його лівій частині знаходиться кнопка, що викликає меню, що випадає, в якому можна вибрати необхідний візерунок. За допомогою налаштування «Масштаб» (Scale) узор можна наблизити або віддалити. Встановивши необхідні параметри, натисніть ОК. Фон документа прийме контури обраного візерунка, надалі на нього будуть накладатися векторні маски. За допомогою інструмента "Переміщення" (Move) ви можете пересувати цей узор.
3
Виберіть інструмент «Прямокутник» (Rectangle tool), на панелі налаштувань натисніть на пункт «Контури» і створіть з його допомогою невелику рамку в будь-якій частині робочої області. Натисніть пункт меню «Шари» (Layer)> «Створити коригуючий шар» (New adjustment layer)> «Колірний фон/Насиченість» (Hue/Saturation) і в новому вікні одразу натисніть ОК. Відкриється нове вікно, в якому ви можете змінювати параметри «Колірний фон» (Hue), «Насиченість» (Saturation) і «Яскравість» (Lightness), крутячи відповідні повзунки. Зауважте, зміни відбуваються тільки з виділеним ділянкою, тобто з рамочкою, створеної інструментом «Прямокутник». Власне, цей прямокутник, на який можна накласти різні ефекти - це і є векторна маска.
4
Якщо ви хочете зберегти отриманий результат, натисніть пункт меню «Файл» (File)> "Зберегти як" (Save as), виберіть шлях, впишіть ім'я, в полі «Тип файлів» (Format) вкажіть Jpeg і клацніть «Зберегти».
Маска в Adobe Photoshop використовується для того, щоб приховати який-небудь ефект або графіком. Професіонали користуються цим інструментом, у тому числі і для того, щоб в будь-який момент можна було повернутися до тієї чи іншої стадії роботи, що не починаючи її заново. Однак, навіть не будучи професіоналом, варто навчитися цієї нехитрої науці. Хоча б для розширення кругозору.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть в Adobe Photoshop новий документ: клікніть пункт меню «Файл» (File) -> «Створити» (New) або скористайтеся гарячими клавішами Ctrl + N. У новому вікні вкажіть довільні «Ширину» (Width) і «Висоту» (Height), в «Вміст фону» (Background contents) встановіть «Прозорий» (Transparent) і натисніть «Створити».
2
Для початку створіть фон: клікніть пункт меню «Шари» (Layers) -> «Новий шар-заливка» (New fill layer) -> «Візерунок» (Pattern). В вікні відразу натисніть «ОК». Наступного виберіть найбільш вподобану вам текстуру (автор використовував аркуш із зошита в клітинку), пограйте з налаштуванням «Масштаб» (Scale) і натисніть ОК. Таким чином, ви створили фон у вигляді маски.
3
Виберіть інструмент «Еліпс» (Ellipse Tool, гаряча клавіша U, перемикання між суміжними елементами - Shift + U), а в панелі налаштувань інструменту виберіть пункт «Контури». Створіть серію еліпсів приблизно так, як в головній картинці до цієї статті.
4
Відкрийте вікно «Шари» і переключіться на вкладку «Контури» (Paths. Якщо воно відсутнє, натисніть «Вікно» (Window) -> «Контури» (Paths)). На даний момент там знаходиться один контур, який включає в себе кілька намальованих вами еліпсів. Якщо придивитися, вони зображені в мініатюрі на іконці контура. Власне, ці еліпси - це і є векторна маска. Клікніть пункт меню «Шари» -> «Новий шар-заливка» -> «Колір» (Solid Color). В вікні відразу натисніть ОК, а в наступному виберіть колір 511cd5 і теж натисніть ОК. Еліпси забарвляться в синій колір.
5
Створіть ще одну маску : клікніть по кнопці «Створити новий контур» (Create new path) на вкладці «Контури». Виберіть інструмент «Прямокутник» (Rectangle Tool, U, Shift + U) і закрийте їм всю робочу область документа. Це теж векторна маска. Клікніть пункт меню «Шари» -> «Новий шар-заливка» -> «Градієнт» (Gradient). У новому вікні одразу натисніть ОК, а в наступному створіть градієнт, що переходить з червоного в прозорий, з кутом 90 градусів. Натисніть ОК. В результаті у вас повинно вийти приблизно так, як на головній картинці.