Як вибрати підзорну трубу.

Підзорна труба являє собою оптичний прилад, за допомогою якого можна спостерігати віддалені об'єкти. Щоб вибрати якісний екземпляр, необхідно мати уявлення про властивих трубам параметрах і технічних характеристиках.
Інструкція
1
Труби для денного спостереження мають вихідний зіницю розміром 3-4 міліметри, труби так званого сутінкового бачення оснащені зіницею, розмір якого знаходиться в інтервалі від 3 до 7 міліметрів. Як би не переконував вас продавець, знайте, що підзорна труба надає можливість спостереження за об'єктами під час сутінків або в умовах недостатньої освітленості. Для спостережень же в нічний час доби призначені спеціальні прилади нічного бачення.
2
Вибирайте ті моделі, розмір вихідної зіниці яких максимально наближений до розмірів вашої зіниці: в денний час доби він має розмір 2-3 міліметра, у нічний - 6-8 міліметрів. Щоб визначити розмір вихідної зіниці, розділіть діаметр об'єктива на збільшення труби. Ці показники повинні бути зазначені на її корпусі. Наприклад, напис 8х30 означає, що труба має збільшення 8 крат, а діаметр її об'єктива дорівнює 30мм.
3
Зверніть увагу на своє відображення в об'єктиві підзорної труби: якщо при виготовленні приладу використовувалося якісне покриття, що просвітлює, відображення буде не зовсім чітким. Колір самого покриття не має значення. Перевірте, чи рівномірно просвітлено вся поверхня. Для цього встаньте спиною до яскравого світла і направте на нього об'єктив труби. Якщо ви похитала її в різні боки, ви побачите зображення джерела світла в різних кольорах. Серед них не повинно бути білого.
4
Подумайте, яке збільшення необхідно вам для здійснення спостереження. Купуючи прилад зі збільшенням більше 10-12 крат, придбайте додатково штатив. Використовувати підзорну трубу з великим збільшенням без спеціальної опори буде особливо складно в нічний час доби. Виберіть декілька приладів і порівняйте їх між собою. Якщо розмір приміщення дозволяє, поспостерігайте навколишнє оточення через трубу . При використанні труби неналежної якості ви побачите кольорові облямівки навколо предметів, розмитості і нечіткі зображення, низьку контрастність між світлими і темними предметами.
5
Випробуйте трубу в домашніх умовах. Виявити дефекти, непомітні при денному освітленні, можна в нічний час. Подивіться на зірки через підзорну трубу : вони повинні виглядати як точки без ореолів в оточенні світних променів. Спотворення, що виникає при переміщенні труби від центру до краю, не повинно бути великим. Прислухайтеся до своїх відчуттів: при тривалому використанні оптичного приладу у вас не повинно виникати втоми і незручності.
Зверніть увагу
Але складність полягає саме в тому, що ж вибрати і як не помилитися у купівлі. Ми вирішили присвятити цей розділ саме цій темі. Більше того, тут ми не збираємося рекламувати або ж акцентувати увагу на конкретних моделях підзорних труб або біноклів, а спробуємо розглянути ті параметри, які характерні для якісних виробів.
Корисна порада
Поради щодо вибору підзорної труби. Перед тим як почати вибирати підзорну трубу, спершу потрібно визначитися, для яких цілей вам потрібен, і де буде використовуватися прилад. А якщо навпаки, спостерігати вночі в денну підзорну трубу, то ситуація зміниться - ваші очі, які звикли до темряви, зіниця максимально розширено, він не зможе отримати повне чітке зображення через маленького діаметра підзорної труби.