Як зробити цифровий відеофільм.

В наш час в якості режисера себе може спробувати будь-який бажаючий. Тим більше всі наявні для цього інструменти практично під рукою. Ну, або чекають майбутніх Спілбергом і Поланскі на магазинних полицях. Один з таких інструментів - відеоредактор Sony Vegas 10.
Вам знадобиться
  • - програма Sony Vegas 10
Інструкція
1
Відкрийте програму і імпортуйте в неї файли, на основі яких ви хочете зробити відеофільм . Для цього натисніть пункт меню File> Import> Media. Ви можете дізнатися список форматів, якими може оперувати редактор Sony Vegas, для цього клікніть по випадає меню «Тип файлів". Як бачите, серед них є не тільки формати відео (avi, wmv, avc і пр.), Але також і формати графічних зображень (jpeg, bmp, gif ...), і звукові формати (wma, mp3, ogg і пр.). Якщо вибрати якийсь конкретний з них, то в що знаходиться вище вікні будуть відображатися тільки папки та файли цього типу. Виберіть потрібні файли та натисніть "Відкрити".
2
Все імпортовані файли з'являться в панелі Project Media. Перетягніть звідти який-небудь відеофайл на так званий «таймлайн» - це область в нижній частині програми, верхня частина якої обрамлена тимчасовою шкалою. Як ви встигли помітити, в таймлайне після переміщення файлу з'явилося дві доріжки (або може бути навіть більше, якщо це відео включає себе декілька звукових доріжок): відео та аудіо. На даний момент вони становлять єдине ціле, але їх можна роз'єднати: клікніть правою кнопкою миші по доріжці, яку ви хочете «відклеїти» і натисніть гарячу клавішу U. Щоб знову об'єднати, затиснувши Ctrl, виділіть обидві доріжки і натисніть G.
3
Щоб зробити цифровий фільм, вам буде важко обійтися без монтажу, а сама суть монтажу - це розрізування відео на шматочки і подальше маніпулювання цими шматочками. Відкрийте вікно перегляду, натиснувши на гарячі клавіші Alt + 4, так вам буде легше займати монтажем.
4
Клацніть лівою кнопкою миші в тому місці треку, де збираєтеся зробити надріз. Для більш точного налаштування використовуйте клавіші «Ліворуч» та «Вправо» на клавіатурі. Натисніть S, щоб зробити надріз. Тепер у вас є два шматочки відео, якими ви можете маніпулювати так само, як і цілим відео треком: пересувати, розрізати і пр. Ті ж самі дії ви можете виконати і з графічними, і з аудіофайлами.
5
Якщо вам потрібно додати титри, для початку створіть нову (поки порожню) відео доріжку: клікніть правою кнопкою миші у вільному просторі таймлайна і в меню виберіть Insert video track. Тепер клікніть правою кнопкою миші у вільному місці новоствореного треку і в списку виберіть Inset text media. З'явиться нове вікно, в якому ви можете налаштувати розмір, шрифт, розташування та інші властивості титрів. Закінчивши з настройками, просто закрийте вікно. Пам'ятайте, для того трек з титрами було видно, він повинен постійно перебувати поверх інших відео доріжок.
6
Користуючись описом з попередніх кроків інструкції, спробуйте створити власну комбінацію. Щоб зберегти отриманий результат натисніть пункт меню File> Render as, вкажіть шлях для збереження, в поле «Тип файлів» вкажіть необхідний формат і клікніть «Зберегти». З'явиться нове віконце, яке демонструє процес рендеринга. Після його завершення натисніть на кнопку Open folder, щоб переміститися в папку збереження та оцінити отриманий результат.