Як підготувати стіни до обклеювання шпалерами. Як підготувати бетонні стіни до наклеювання шпалер.

Обклеювання шпалерами на сьогоднішній день залишається одним з найпопулярніших видів внутрішньої обробки приміщень. Термін служби цього покриття визначається не тільки якістю самих шпалер, а й тим, наскільки добре були підготовлені поверхні: стіни, на які будуть клеїтися шпалери, повинні бути достатньо гладкими, сухими та чистими.
Вам знадобиться
  • - широка кисть або поролонова губка;
  • - шпатель;
  • - мильна тепла вода;
  • - наждачний папір;
  • - шпаклівка;
  • - грунтовка.
Інструкція
1
Насамперед, очистіть стіни від старих покриттів (побілки, шпалер) до штукатурки або бетонної панелі. Для цього змочіть старі шпалери або побілку теплою водою або слабким мильним розчином за допомогою широкої кисті або поролоновою губки, а потім зчистіть їх шпателем. Не варто клеїти нові шпалери поверх старих, навіть якщо вони ще міцно тримаються.
2
У разі фарбованих фарбою стін фарбу видаліть, використовуючи будівельний фен: «здибилася» під дією високої температури, фарба легко буде відходити пластами. Після цього видаліть її за допомогою шпателя. Якщо фарба тримається міцно, залиште її на стінах. Глянцеву поверхню стіни, пофарбованої олійною фарбою, зачистите великої наждачним папером.
3
Якщо на штукатурці є плями від води, обробіть їх спеціальним складом - праймером (грунтовкою) або гідроізоляційним засобом. На стінах не повинно бути слідів цвілі - вона в будь-якому випадку проявиться на шпалерах. Цвіль потрібно змити, а потім обробити ці місця антисептиком для штукатурки.
4
Якщо в штукатурці є дірки і щілини, їх необхідно ретельно закрити. Деякі фахівці вважають за краще використовувати для цього цементний розчин або суміш з гіпсу і піску (1: 3), проте сучасні стартові шпаклівки також прекрасно справляються з цим завданням.
5
Якщо стіни вимагають вирівнювання, нанесіть шар шпаклівки на всю їх поверхню. Після її висихання зачистите стіни наждачним папером або спеціальною шліфувальною сіткою. При цьому бажано дотримуватися запобіжних заходів: обв'яжіть нижню частину обличчя хусткою або надіньте будівельний респіратор, щоб не вдихати пил.
6
На вирівняні стіни нанесіть шар фінішної шпаклівки, його також потрібно відшліфувати після висихання. Якщо стіни передбачається обклеїти вініловими шпалерами на флізеліновій основі, особлива ретельність у вирівнюванні не потрібно, так як цей вид покриття приховує дрібні дефекти поверхонь.
7
Відшліфовані стіни очистіть від пилу, і після цього можна приступати до наклейки шпалер. Клеїти їх бажано при температурі повітря близько 18-20 градусів і вологості не більше 60%.