Як навчитися збирати комп'ютер.

Щоб самостійно зібрати стаціонарний комп'ютер , необхідно знати декілька нюансів. Це необхідно для правильного вибору комплекту пристроїв, що з'єднуються в єдине ціле.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - термопаста.
Інструкція
1
Спочатку підберіть материнську плату. Саме від неї залежить вибір решти обладнання. Зверніть увагу на наступні характеристики цієї деталі: вид роз'єму для підключення центрального процесора (Socket), тип слота для підключення оперативної пам'яті і вид порту для установки відеокарти.
2
Виходячи з отриманих даних, виберіть інші пристрої. Встановіть материнську плату в корпус системного блоку. Надійно закріпіть цей пристрій. Виберіть і встановіть блок живлення. Пам'ятайте про те, що його потужності повинно вистачити для забезпечення стабільною напругою всіх підключаються.
3
З'ясуйте, чи підтримує материнська плата двоканальний режим роботи оперативної пам'яті. Підключіть ідентичні плати ОЗУ, щоб забезпечити поліпшену продуктивність цих пристроїв.
4
Тепер встановіть центральний процесор. Зазвичай цей пристрій продається в комплекті з радіатором охолодження і вентилятором. Перед покупкою процесора перевірте, чи зможете ви встановити даний радіатор на вашу модель материнської плати. Природно, зверніть увагу і на сокет центрального процесора.
5
Встановіть ЦП у відведений для цього гніздо. Закрийте кришку, притискуючу процесор до материнської плати. Змастіть термопастой верхню сторону процесора і встановіть радіатор. Підключіть до материнської плати кабель живлення, що йде від кулера.
6
Тепер виберіть і придбайте відеокарту. При виборі цієї деталі слід враховувати тип порту, до якого вона буде підключатися. Встановіть відеокарту в системний блок і переконайтеся в тому, що канал відеовиходу доступний для підключення кабелю з зовнішньої сторони.
7
Тепер підберіть звукову карту, якщо вона не вбудована в материнську плату. Підключіть жорсткий диск підходящого формату (IDE або SATA). Підключіть живлення до материнської плати і жорсткому диску. Решта пристрої отримують напругу через материнську плату.
Комп'ютер останнім часом став невід'ємною частиною нашого життя. З його допомогою ми працюємо, дізнаємося останні новини і просто розважаємося. На полицях магазинів ви можете побачити велику кількість різних готових конфігурацій комп'ютера. Проте буває, що представлені в магазині моделі не зовсім задовольняють вашим запитам або коштують невиправдано дорого. В такому випадку випадку найкраще зібрати комп'ютер самому. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • Корпус комп'ютера, комплектуючі, викрутки, пластикові джгутики, залізні болтики.
Інструкція
1
Ви повинні перш за все визначитися з тим, для чого саме використовуватиметься комп'ютер. Наприклад, якщо комп'ютер буде призначатися суто для роботи, то цілком достатньо буде бюджетних процесора і відеокарти, так як робота з офісними програмами зазвичай не вимагає великих ресурсів. Але якщо ви збираєтеся грати на цьому комп'ютері або збираєте його для дитини, то потрібно задуматися про потужності і продуктивності вашого апарату.
2
Оберіть корпус вашого майбутнього комп'ютера. Вони бувають вертикальні і горизонтальні. Обидва нічим один одному не поступаються, тут справа смаку. Однак традиційний вертикальний корпус все ж має невелику перевагу, так як в нього набагато зручніше встановлювати систему охолодження, яка є однією з найважливіших складових комп'ютера. При виборі типу корпусу враховуйте специфіку того місця, де ви плануєте розташувати ваш системний блок. Більш сучасні корпуси мають найбільшої компактністю, ніж їх попередники. Однак не варто купувати корпус меншого розміру, якщо місце, де буде встановлений системний блок, дозволяє придбати корпус більшого розміру. Краще купіть більш об'ємний корпус, щоб в ньому вільно розташувати всі складові, грамотно закріпити проводку і правильно встановити систему охолодження.
3
Тепер необхідно підібрати всі комплектуючі. Для цього можна звернутися до продавця-консультанта в комп'ютерному салоні. Вам докладно пояснять і розкажуть характеристики кожної деталі. Також можна підібрати складові самостійно в інтернет-магазинах, в яких ціни зазвичай бувають нижче. Обов'язково перевіряйте сумісність всіх деталей. Особливу увагу приділіть оперативної пам'яті і системі охолодження. Зазвичай в комп'ютері є 3-4 слота для оперативки, якщо ви зібралися, наприклад, встановити 4 гігабайти оперативки, то купите дві планки по 2 гігабайти, а не одну на 4. Це трохи прискорить роботу вашого комп'ютера. При виборі системи охолодження також потрібно бути дуже уважним, бо якісне і своєчасне охолодження - запорука довгого і безперебійної служби вашого комп'ютера. Якщо ви встановлюєте процесор і відеокарту великої потужності, то найкраще скористатися водяною системою охолодження. Також можна комбінувати водяну і повітряну.
4
Коли всі комплектуючі будуть придбані, можна приступати безпосередньо до складання. Для цього встановіть всі складові в корпус і ретельно до нього прикріпіть залізними болтами. Намагайтеся їх не перетягнути. Після цього підключіть всю проводку. Слідкуйте за тим, щоб дроти не лежали на контактах і не потрапляли в в вентилятори. Для цього закріпіть їх спеціальними пластиковими джгутиками. Встановіть систему охолодження. На корпусі є ґратчасті отвори, які вказують на місця установки вентиляторів. Також можна ґратчасту поверхню акуратно вирізати ножицями по металу і на її місце вставити тонку дрібну сітку. Цей крок потрібен в тому випадку, якщо ґратчаста поверхню заважатиме вільної циркуляції повітря. Після всіх цих процедур можна пробувати включити ваш комп'ютер.
Корисна порада
Ретельно перевіряйте, щоб всі комплектуючі були сумісні один з одним.