Як випрати штори.

Прання штор - відповідальний захід. Щоб портьєри не втратили свій первісний вигляд, необхідно дотримуватися деяких правил і враховувати особливості тканини, з якої виготовлені штори .
Інструкція
1
Регулярно видаляйте пил з портьєр за допомогою пилососа і м'якої щітки-насадки. Особливу увагу приділіть складкам і бахромі.
2
Перед пранням розподіліть штори за кольором і температурному режиму.
3
Заповніть барабан пральної машинки на 50%. Це зробить прання більш ефективної і делікатної.
4
Приділіть особливу увагу полосканню штор. Важливо, щоб на них не залишилося миючого засобу, так як при попаданні сонячних променів може відбутися реакція між миючим речовиною і барвниками тканини. Штора може виявитися безнадійно зіпсованою.
5
Залежно від виду тканини, з якої зроблені штори , існує окремий ряд рекомендацій: Штори з хлопкаШтори з білої бавовни покладіть в пральну машину. Замість порошку використовуйте універсальний миючий засіб. Для кольорового бавовни використовуйте пральні порошки делікатного впливу. Після прання розвести і розрівняйте штори , щоб просохли. Якщо посушите такі штори в сушильній машині, відбудеться усадка тканини.
6
Штори з бархатаСложіте штори кілька разів лицьовою стороною всередину. Завантажте в барабан пральної машини. Встановіть щадний режим і температуру води не більше 30оС. Вимкніть функцію віджиму. Після того як машинка вимкнулася, дістаньте штори , загорніть їх в махрову тканину і акуратно відіжміть. Розкладіть штори , щоб просохли.
7
Штори з шелкаНалейте воду температурою 30оС в таз, додайте миючий речовина для делікатного прання. Виперіть штори руками. Замість вичавлювання загорніть їх в махрову тканину і акуратно відіжміть. Не можна сушити штори з шовку близько обігрівача або на сонці.
8
Штори з віскозиЗагрузіте штори в пральну машину, включите режим з температурою води 30-40оС. Виберіть режим для делікатного прання. Вимкніть функцію віджиму. Після прання відразу ж повісьте штори сушитися. Віджимати їх не потрібно.
9
Штори з шерстинного замочуйте вовняні штори . Налийте в таз багато води температурою не більше 30оС, додайте миючий речовина для вовни, відразу виперіть фіранки. Налийте в інший таз воду трохи прохолодніше тієї, в якій прали штори (важливо, щоб різниця температури була незначною). Обполосніть штори , обережно відіжміть.