Резюме: Як скласти правильно.

При пошуку гарної роботи важливим кроком є складання резюме. Метою цього документа стає не тільки донесення інформації, а й залучення первісного уваги до претендента. Грамотно складене і красиво оформлене резюме дасть хорошу фору здобувачеві при виборі нових співробітників роботодавцем.
Інструкція
1
Зверніться по допомогу до фахівця, який зможе допомогти в складанні резюме. У ролі помічників можуть виступати співробітники кадрового агентства, а також он-лайн консультанти на сайтах, які формують бази роботодавців та шукачів. Підготуйте необхідні документи: трудову книжку, дипломи про освіту, нагороди, сертифікати та відзнаки.
2
Якщо ви вирішили самостійно створити резюме, розбийте текст на кілька пунктів. Спочатку заповніть особисту інформацію (прізвище, ім'я та по батькові, телефон, факс, електронна пошта, адреса). Якщо у вас громадянство іншої країни, або ви не маєте постійної реєстрації в місті роботодавця, напишіть про це, тому що для працевлаштування це може бути важливим фактом.
3
Вкажіть назву посад, на які ви претендуєте. Краще всього, якщо це будуть схожі спеціальності. Для сильно різняться посад оформите різні резюме.
4
Перерахуйте організації, в яких ви працювали раніше (починаючи з останнього місця роботи, вкажіть назву фірми, вашу посаду і коротко опишіть виконувані обов'язки). Запишіть дати прийому та догляду (причини та статті звільнення описувати не варто, це можна обговорити на співбесіді). Заносите інформацію тільки за останні 10 років. Якщо у вашій біографії є досвід дуже нетривалих взаємин з працедавцем, краще не згадувати про ці факти трудового життя.
5
Напишіть про освіту. Наведіть повні найменування навчальних закладів і спеціальностей, не забудьте про додаткові утвореннях і курсах.
6
Додайте додаткову інформацію про себе. Це може бути можливість переїзду в інше місто або країну, готовність до відряджень, наявність водійських прав або медичної книжки, знання комп'ютерних програм і володіння іноземними мовами. Перерахуйте ключові, на ваш погляд, особистісні якості, які можуть зацікавити роботодавця.
7
Якщо компанія, в яку ви подаєте документи, вимагає докладати фотографію, розташуйте невелике фото (наприклад, 3 * 4 або 4 * 5 см, якщо більший розмір не обумовлений у вимогах до портфоліо) у верхньому куті резюме.
8
Перевірте пунктуацію і орфографію, проаналізуйте стиль написання та оцініть загальний вигляд оформленого резюме. Не забувайте, що перше враження - найважливіше, і якщо ваш лист привернуло увагу і викликало інтерес у роботодавця, розташувавши його до особистої зустрічі, значить, резюме було складено грамотно і професійно.