Як малювати обличчя людини.

Правильні з точки зору живопису портрети можуть писати багато художників. Але чи багато хто з них здатні при цьому не тільки дати зовнішню картинку, але і розповісти про характер людини? Втім, в будь-якому випадку починати слід з передачі портретної схожості. Щоб успішно вирішити цю задачу, уважно вивчіть обличчя своєї моделі і не бійтеся помилок. Справжні художники виростають саме на помилках.
Вам знадобиться
 • - полотно
 • - вугілля
 • - ганчірки
 • - кисті
 • - палітра
 • - посудину
 • - масло
 • - уайт-спірит
 • - олійні фарби
 • - мастихін
Інструкція
1
Робимо начерк. Зробіть начерк тонкої вугільної паличкою. Спочатку намітьте ніс, потім - очі. Ці елементи будуть ключовими для всього малюнка. Надлишки вугілля зітріть ганчіркою.
2
Приступаємо до портретування. Візьміть кисть і сумішшю сіро - блакитний фарби і білил покажіть брови. Приготуйте основний тілесний тон, змішаний з білил, лимонно - жовтої фарби, синього кобальту і алізаринові карміну. Окрасьте цією сумішшю бічну сторону носа. Додайте в суміш трохи білил і напишіть світлові відблиски на бічній стороні і кінчику носа. Верхню частину носа позначте розоватой сумішшю синього кобальту, жовтої охри, алізаринові карміну і білил. Додайте в суміш трохи вірідоновой фарби і зобразите ніздрі і губи.
3
Починаємо писати очі. Уточніть вугіллям контури носа і окулярів натурщика. Повернувшись до кисті сумішшю синього кобальту і прозорого червоного сурику намітьте очі і лежачі під коло них тіні. Нанесіть на ніс трохи рожевою суміші, якою ви працювали в попередньому кроці. Зверніть увагу на те, як цяточки чистої жовтої охри пожвавлюють колір перенісся.
4
Пишемо особа. Змішайте синій кобальт, білила, лимонно - жовту і спектральную фіолетову фарби, щоб отримати коричневий тон. Окрасьте цією сумішшю лоб, поклавши тут же кілька точок розоватой сумішшю. Додавши в коричневу суміш трохи вірідоновой фарби, затемните очі і окуляри. Змішавши в різних пропорціях білила, спектральную фіолетову і жовто - лимонну фарби, напишіть затінену сторону обличчя. Позначте тієї ж сумішшю губи, не забуваючи про те, що нижня губа по тону світліше верхній.
5
Пишемо волосся. Змішавши коричневий тон з прозорого червоного сурику, ультрамарину і білил, пофарбуйте волосся. Позначте що лежать під очима і в очницях тіні алізариновим карміном, лимонно - жовтої і спектральної фіолетовою фарбами. Для того щоб оживити очей, нанесіть а в його куточку цяточку червоної фарби. Сумішшю прозорого червоного сурику, білил і невеликої кількості синього кобальту напишіть білу смужку на краю ока.
6
Пишемо вухо. Відмірюючи відстані рукояткою кисті, перевірте правильність розташування вуха і його пропорції. Напишіть вухо теплим тілесним тоном, змішаним з синього кобальту, алізаринові карміну, лимонно - жовтої фарби і білила.
7
Робимо світлові відблиски. Напишіть світлові відблиски на підборідді натурщика теплою сумішшю синього кобальту, алізаринові карміну, лимонно - жовтої фарби і білила.
Зверніть увагу
Щоб краще виділити тілесні тони, голова натурника обведена нейтральним тоном.
Корисна порада
Приглушіть яскравий білий колір поверхні полотна тонким шаром рідинно розведеною суміші сіро - блакитний фарби і жовтої охри.
Уміння малювати особа в профіль має суттєве значення як для початківців художників, так і для тих, для кого малювання виступає улюбленим заняттям у вільний час. Рідкісне твір образотворчого мистецтва обходиться без людського образу, хоча історії живопису відомі імена художників, які малювали тільки пейзажі.
Вам знадобиться
 • - папір
 • - ластик
 • - простий олівець
Інструкція
1
Спочатку намалюйте на папері окружність.
2
Потім окружність прямою лінією поділіть навпіл.
3
Проведену вертикальну лінію розділіть на три частини: перший розподіл зобразите у вигляді точки або штриха, а на другому поділі проведіть лінію до перетину з кордоном окружності.
4
З горизонтальної лінії, що перетинаються з окружністю, вниз проведіть вертикальну лінію, перпендикулярно якої проведіть горизонтальну лінію про перетинання з лінією, що ділить окружність навпіл.
5
Паралельно отриманої горизонтальної лінії проведіть ще одну лінію з точки перетину лінії, що ділить окружність навпіл. Ці лінії сприяють збереженню пропорцій.
6
Далі проведіть лінію з центру кола до перетину з вертикальною лінією, потім розділіть її на три рівних відрізка.
7
Після цього накресліть лінію під нахилом з точки перетину другої горизонтальній лінії з окружністю до другого поділу на першій проведеної лінії, а потім зітріть першу лінію.
8
Третю лінію, розташовану внизу, спочатку поділіть навпіл, а потім на дві або три частини. З точки першого поділу накресліть дві похилі лінії паралельно один одному, а потім трохи вище так, щоб відстань між лініями було однаковим.
9
Після цього зітріть другу вертикальну лінію, щоб вона не заважала надалі.
10
Далі з точки перетину з колом другий похилій лінії, проведеної зліва, проведіть допоміжну лінію, що сполучає цю точку з другим поділом, а потім намалюйте ще одну лінію, що сполучає точку перетину третьої похилій і перший розподіл.
11
Після цього вертикальну лінію зітріть. З точки перетину першої похилій лінії проведіть лінію вертикально, довжина якої дорівнює висоті малюнка.
12
Після цього домалює з точки перетину, що знаходиться вгорі, в ліву точку перетину лоб, а за допомогою допоміжних ліній - щелепа і ніс.
13
Далі намалюйте губи, а трохи вище третьої проведеної під нахилом лінії - брови і очі. Дотримати симетрію допоможе вертикальна лінія, проведена на самому початку. Шию і вухо зобразите за допомогою вертикальної і похилій ліній.
14
На завершення роботи намалюйте волосся. Потім всі допоміжні лінії зітріть. Малюнок готовий.