Як написати коротку розповідь про себе.

Часто при знайомстві з новими людьми виникає ситуація, коли просять коротко розповісти про собі. Вона може виникнути де завгодно і коли завгодно, будь це зустріч в колі нових друзів або співбесіду при прийомі на нову роботу. Багато бентежаться і не знають, що відповісти. Заздалегідь написаний короткий розповідь може стати непоганим рішенням.
Вам знадобиться
  • Лист, ручка
Інструкція
1
Опишіть цікаві події вашого життя. Не варто сильно концентруватися на собі, але ці події повинні показати оточуючим, як ви ставитеся до тих чи інших речей, вашу реакцію на дії інших членів суспільства, ваші ключові принципи поведінки.
2
Обов'язково повідомте анкетні дані. Це повинно бути написано коротко, не позичати багато часу при читанні.
3
Розкажіть про якомусь своєму провідному якості. Пам'ятайте, що ця частина розповіді повинна бути самою об'ємною і найцікавішою. Інформацію подавайте позитивно, щоб ваш співрозмовник легко зрозумів ваш загальний настрой. Наприклад: «люблю придумувати оригінальні рішення», «мені подобається класика у всьому» і т.д. Тут важливо написати про те, наскільки це допомагає вам у житті. Розкрийте тему в декількох реченнях.
4
Зробіть акцент на ваш діловий досвід, якщо ви пишіть короткий розповідь про собі для роботодавця. При цьому не повторюйте інформацію, зазначену в резюме і автобіографії. Заготовте кілька посилань по тексту. Наприклад, «більш детально про це зазначено в автобіографії» і т.д. Обов'язково відпрацюйте написаний текст перед співбесідою або діловою зустріччю, вивчіть його напам'ять.
5
Не обмежуйте себе сухим документальним викладом. Ваш розповідь вийде цікавіше і змістовніше, якщо ви зробите акцент на отриманому досвіді і умінні знаходити потрібні рішення в роботі. Напевно роботодавцю важливіше зрозуміти причини ваших попередніх звільнень, а не тільки перелік виконуваних робіт. Його також цікавлять ваші очікування від нового місця роботи, співмірні з професійними навичками.
6
Напишіть про свої сильні сторони в контексті професійних вимог та інтересів. Можна, приміром, так написати про сім'ю, що роботодавцю стане ясна ваша зацікавленість у стабільності роботи, а не в кар'єрному зростанні.
7
Прочитайте вголос ваш розповідь про собі і засічіть час. Він повинен займати не більше 2 хвилин. Наприкінці оповідання логічно буде запропонувати задати питання для роз'яснення незрозумілих моментів.