Як насадити сокиру на топорище.

Буває так, що в момент сильного удару топорище тріскається або ламається. І тут знадобиться вміння відремонтувати сокиру - замінити прийшла в непридатність дерев'яну його частина. Зробити це можна кількома способами. Один з найнадійніших - вбивання 5 клинів.
Вам знадобиться
  • - сокира;
  • - топорище;
  • - 5 дерев'яних клинів;
  • - марля;
  • - епоксидна смола.
Інструкція
1
Візьміть нове топорище і обтешіте його верхній край так, щоб він щільно входив в отвір самого сокири (проушину) і виступав з неї на 1 см. Цей запас дасть можливість распилами і клинами збільшити верхню частину і цим надійно забезпечити кріплення.
2
Тепер витягніть топорище з вушка і ножівкою для робіт по дереву пропиляєте на його верхівці канавки - одну поздовжню і дві поперечні. Глибина пропила повинна бути не менше 2/3 глибини самої вушка. Додатково додайте 1 см запасу.
3
Зробіть 5 клинів. 2 поперечних повинні бути рівними ширині сокирища, а 3 поздовжніх виріжте так, щоб їх довжина відповідала відстані від одного поперечного клина до іншого.
4
Підбирайте для клинів матеріал з дуба, бука або інших твердих порід. При роботі обов'язково дотримуйтесь напрямок волокон деревини. Вони повинні бути паралельними звуження клина, інакше при забиванні в топорище він розколеться.
5
Щоб під час експлуатації сокири клини не розхитувати, при насадці сокирища використовуйте марлю, просочену епоксидною смолою. Вона заповнить всі щілини і забезпечить надійне кріплення.
6
Починайте збірку. Візьміть топорище, обмотайте кількома шарами марлі його верхівку так, щоб закрилася та частина, на яку буде насаджуватися сокиру. Тут важливо точно розрахувати товщину марлі - вона повинна сприяти більш щільному контакту. Просочіть марлю смолою.
7
Насадите сокиру. Ображати виступаючу з-під заліза марлю, після цього залийте пропили на чверть епоксидною смолою. Робити це потрібно саме зараз, коли сокиру вже на топорище і утримає смолу від витікання.
8
Візьміть клини, по черзі змащуйте їх смолою і забивайте. Починайте з поперечних, потім вбийте поздовжні. Обітріть сокиру і поставте сушитися. Через пару днів спиляєте виступи клинів і обробіть нерівності.
Зверніть увагу
Можна насадити сокиру, використовуючи 2 дерев'яних або один залізний клини, але такий спосіб не гарантує надійності кріплення.