Як знайти площу основи паралелепіпеда.

Підставою паралелепіпеда завжди є паралелограм. Для того щоб знайти площу підстави , обчисліть площу цього паралелограма. Як окремий випадок, це може бути прямокутник або квадрат. Також можна знайти площу підстави паралелепіпеда , знаючи його обсяг і висоту.
Вам знадобиться
  • Лінійка, транспортир, інженерний калькулятор
Інструкція
1
У загальному випадку підстава паралелепіпеда являє собою паралелограм. Щоб знайти його площу, за допомогою лінійки зробіть вимір довжин його сторін, а транспортиром виміряйте кут між ними. Площа підстави паралелепіпеда буде дорівнює добутку цих сторін на синус кута між ними S = a • b • Sin (?).
2
Щоб визначити площу підстави паралелепіпеда іншим способом, виміряйте одну зі сторін підстави , потім опустіть на неї висоту з вершини, яка лежить навпроти цієї сторони. Виміряйте довжину цієї висоти. Для отримання площі підстави знайдіть площу паралелограма, помноживши довжину сторони на висоту, яка на неї опущена S = a • h.
3
Для отримання значення площі іншим способом виміряйте довжини його діагоналей (відстані між протилежними вершинами), і кут між діагоналями. Площа буде дорівнює половині твори діагоналей на синус кута між ними S = 0,5 • d1 • d2 • Sin (?).
4
Для паралелепіпеда , в основі якого лежить ромб, досить виміряти довжини його діагоналей і знайти половину їх твори S = 0,5 • d1 • d2.
5
У тому випадку, коли підстава паралелепіпеда являє собою прямокутник, виміряйте довжину і ширину цієї геометричної фігури, потім перемножте ці значення S = a • b. Це і буде площу його підстави . У тому випадку, коли підстава - квадрат, виміряйте одну його сторін і зведіть в другу ступінь S = a?.
6
Якщо відомий обсяг паралелепіпеда , виміряйте його висоту. Для цього опустіть перпендикуляр з будь-якої вершини верхнього підстави на площину, до якої належить нижня основа. Виміряйте довжину цього відрізка, що є висотою паралелепіпеда . Якщо паралелепіпед прямий (його бічні ребра перпендикулярні підстави м), досить виміряти довжину одного з цих ребер, яке дорівнює висоті паралелепіпеда . Для отримання площі підстави , обсяг паралелепіпеда поділіть на його висоту S = V/h.
Прямокутник - плоска фігура, що складається з чотирьох сторін і чотирьох прямих кутів. З усіх фігур площу прямокутника доводиться обчислювати частіше за інших. Це і площу квартири, і площу садової ділянки, і площу поверхні столу або полиці. Наприклад, щоб просто обклеїти кімнату шпалерами, обчислюють площу її прямокутних стін.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб знайти площу прямокутника - це перемножити довжину прямокутника на ширину. Таким чином, якщо довжина прямокутника дорівнює a, а ширина - b, то площу S = ab.
2
Нескладно знайти і площу прямокутника, знаючи довжину його діагоналі і кут між діагоналями. Нехай довжина діагоналі дорівнює d, а кут між ними -?. Тоді площу прямокутника S =? D? Sin?.
3
До речі, з площі прямокутника можна легко обчислити площу прямокутного трикутника. Досить добудувати прямокутний трикутник до прямокутника так, щоб гіпотенуза стала діагоналлю прямокутника. Тоді буде очевидно, що площу такого прямокутника дорівнює добутку катетів трикутника, а площу самого трикутника, відповідно, дорівнює половині твори катетів.