Як робити укол в/м. м укол грудничку.

Уміння поводитися зі шприцами та ліками може стати в нагоді завжди і скрізь, тому оволодіти навичками внутрішньом'язових ін'єкцій корисно кожному. Внутрішньом'язові уколи зазвичай робляться в сідничний м'яз або у верхню частину плеча - послідовність дій однакова.
Вам знадобиться
  • - препарат для ін'єкції;
  • - інструмент для розкриття ампули;
  • - одноразовий шприц з голкою;
  • - стерильні ватні тампони або серветки;
  • - спирт для дезінфекції.
Інструкція
1
Чистими руками протріть спиртом ампулу, струсіть її, видаляючи ліки з верхньої частини. Розкрийте препарат - надпілов шийку ампули і відламати верхівку, прикривши її ватним диском. Вставте голку в пробку ампули, введіть поршень до упору і наберіть необхідну кількість ліків. Видавіть повітря з голки, поки не з'явиться крапелька ліки.
2
Оберіть місце для уколу. Простежте за тим, щоб у місці ін'єкції не було запалень, ушкоджень шкіри або нагноившихся ділянок. Зазвичай для внутрішньом'язової ін'єкції вибирають місця з достатнім м'язовим шаром і відсутністю великих кровоносних судин, наприклад, верхній квадрант сідниці. Протріть місце уколу марлевим тампоном, змоченим в спирті.
3
Зробіть ін'єкцію. Зберіть складку шкіри разом з м'язами між великим і вказівним пальцями лівої руки. М'язи повинні бути достатньо розслаблені, тому буде краще, якщо людина ляже на рівну поверхню. Візьміть шприц в іншу руку, затисніть його пальцями, розташуйте під прямим кутом до місця уколу і швидким рухом застроміть голку. Голка повинна увійти в тіло майже повністю. Відпустіть шкіру і потягніть поршень шприца на себе. Вводите ліки повільно і плавно, не смикаючи шкіру. Наявність крові в шприці означає, що зачеплені судини. У цьому випадку всі маніпуляції доведеться повторити - витягніть шприц, відкладіть його і наберіть ліки в новий інструмент.
4
Завершіть процедуру. Підніміть шприц вертикально вгору різким рухом руки. Місце ін'єкції при цьому притримаєте шматком вати, попередньо змоченим у спиртовому розчині. Злегка розітріть місце уколу, розподіляючи ліки. Прикладіть шматок марлевої серветки, змоченої в спирті, до місця ін'єкції. Якщо на місці уколу з'явилася крапля крові, то притисніть серветку сильніше і потримайте довше.
5
Зберіть відпрацьований матеріал. Шприц з голкою закрийте захисним ковпачком, потім ампули та використані ватні тампони, серветки зберіть разом і утилізуйте.