Як зробити косу бейку.

Коса бейка - дуже поширений спосіб обробки деталей. Вона продається в магазинах, де продають товари для шиття. Однак там не завжди можна підібрати бейку з тієї ж тканини, що і ваше плаття і навіть підходить за кольором. Пошуки рулика потрібної якості можуть забрати чимало часу. Так що в багатьох випадках швидше буває зробити косу бейку своїми руками, особливо якщо вона повинна бути з тієї ж тканини, що і виріб.
Вам знадобиться
  • - шматок тканини потрібної якості;
  • - лінійка;
  • - олівець або гостро заточений шматок мила;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка;
  • - нитки під колір тканини.
Інструкція
1
Покладіть перед собою шматок тканини так, щоб часткова нитка була строго вертикально, а поперечна - горизонтально. Проведіть по лінійці лінію під кутом приблизно 45 ° до ниток переплетення. На відстані приблизно 3 см проведіть ще одну лінію, паралельну першою. Оскільки стандартна канцелярська лінійка має приблизно таку ширину, найзручніше просто обвести її зверху і знизу.
2
Виріжте смужку. Тканина зручніше кроїти кравецькі довгими ножицями. Якщо ж ви робите рулик, наприклад, зі шкіри, то візьміть гострий шевський ніж. У цьому випадку різати треба по металевій лінійці і на дошці. Для зручності можна по виворітній стороні провести ще середню лінію, але робити це не обов'язково. Загніть довгі краї смужки на виворітну сторону до середини. Постарайтеся зробити це рівно. Заутюжьте згини. Рулик з жорсткої тканини можна попередньо промітати посередині згинів.
3
Зігніть смужку навпіл, щоб зрізи довгих країв опинилися всередині. Рулик з тканини, яка погано тримає форму, заутюжьте по згину. Прострочіть його близько до краю. У більшості випадків прасувати не потрібно, рулик повинен бути опуклим.
4
Буває, що косою Бейко відразу обробляють зріз вироби, без проміжних операцій. Перші кілька кроків виконуються точно так само, як і в першому способі. Накресліть і виріжте смужку, зігніть довгі краю до середини виворітного боку. Зігніть смужку вдвічі і заутюжьте згин, але поки не застрочують.
5
Вкладіть між згинами рулика зріз вироби. Приметайте бейку і пристрочите близько до краю. Якщо ви обробляєте таким чином зріз шкіряного виробу і машинка не бере подібну товщину, пришийте бейку ручним способом. Зробити це необхідно двічі, щоб шов вийшов схожий на машинну строчку. У перший раз прошийте лінію швом «уперед голку» стібками довжиною 0,5 мм і з такими ж проміжками між ними. Вдруге виконайте шов через ті ж самі отвори, розміщуючи стібки в проміжках.
6
Досить часто смужки, скроєні по косій, використовують інший спосіб. Викроїте смужку. Прикладіть її до зрізу вироби, щоб лицьові сторони стикалися. Приметайте і пристрочите бейку . Складіть смужку і виріб виворітними сторонами один до одного і заутюжьте смужку. Зігніть її вдвічі і теж заутюжьте. Край приметайте і пристрочите до виробу або ж пришийте його потайним швом.
Якщо раніше кравчині викроювали косу бейку виключно самостійно, то сьогодні її можна придбати в магазинах для рукодільниць. Така бейка повністю готова до використання. Це практична і потрібна річ, без якої важко уявити сучасну швейну майстерню.
Коса бейка отримала свою назву завдяки особливому способу виготовлення. Він полягає в тому, що смужки тканини для бейки викроюються строго по косою. Якщо ж спробувати різати матерію по поперечної або ж частковій лінії, то така бейка вже не може бути викладена кругообразно, а підійде лише для обробки прямих і рівних ділянок ізделія.Прі допомоги атласною косою бейки можна робити гарні окантовки на зрізаних ділянках тюлю, гардин або штор .просто штори зазвичай кроятся по прямій, і від цього робота по їх окантовці стає простіше. Наприклад, досвідчений кравець пришиє косу бейку, використовуючи єдиний шов, без будь-якого сметиванія.Прі обробці штор, розкроєних по косою, також часто вдаються до допомоги фабричної бейки. Зрізані краю тканини слід обробляти тільки після того, як бейка буде добре складена навпіл і ретельно відпрасована. Подгибка також повинна пройти якісне Заутюжіваніе з обох сторон.Перед розкриємо тканини коштує зробити розрахунок загальної довжини бейки, яка потрібна для окантовки вироби, а також для дрібних деталей. Якщо скласти косу бейку навпіл і прострочити, її можна буде використовувати для виготовлення зав'язок або інших декоративних елементів. Не варто забувати і про те, що виготовити косу бейку можна самостійно. Це не забере багато часу, необхідно тільки розкроїти матерію потрібним чином. До того ж, окантовка Бейко, виконаної з того ж матеріалу, що і сам виріб, виглядає набагато красивіше, ніж обробка країв виробу бейкою іншої якості. Подвійна коса бейка кроїться зігнутою лінією під кутом в 45 градусів. Заутюженнимі краю необхідно складати поздовжньо по лінії, яка трохи відступає від центру. Одна сторона бейки повинна бути трохи вже. Важливо запам'ятати, що вузька сторона повинна знаходитися нагорі. Широка ж повинна розташовуватися під тканиною, а також зручно захоплюватися голкою. Тільки в цьому випадку обробка зрізу буде красивою і качественной.В останнім часом набула популярності окантовка атласною бейкою весільних суконь і фати. Часто за допомогою косою бейки виконується обробка горловин і рукавів. Однак братися за таку обробку варто лише при наявності певних навичок. До початку обробки предметів одягу найкраще потренуватися, наприклад, на шторах. Це допоможе «набити» руку і набути досвіду в роботі з бейкою.