Як намалювати овал циркулем. малюнки циркулем навчитися.

Французьке слово " овал " походить від ovum, що на латині означає - яйце. В геометрії під овал ом розуміють плоску опуклу замкнуту криву, а найпростішими прикладами овал а є коло і еліпс. До речі, яйце має форму овоида - кривий опуклою замкнутої лінії з однією віссю симетрії.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - калькулятор;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - лекало;
  • - циркуль.
Інструкція
1
ОкружностьВиберіте розмір, який буде мати окружність - він називається діаметром. Величина діаметра в окружності постійна. Розділіть його на 2. Це радіус майбутньої окружності.
2
Встановіть розчин циркуля дорівнює величині радіуса, після чого намалюйте окружність: застроміть в папір вістрі циркуля і поверніть циркуль на 360 градусів навколо своєї осі.
3
ЕлліпсЕлементи еліпса мають математичні визначення і між всіма елементами є чітке співвідношення. Йдеться про фокальному, періфокусном і апофокусном відстанях, фокальному параметрі і радіусі, великої і малої півосі. Тому побудова еліпса стане набагато зрозуміліше при знанні цього розділу геометрії.
4
Перший способНарісуйте на папері за допомогою лінійки дві перпендикулярні прямі лінії. Це будуть осі симетрії.
5
Поставте ніжку циркуля в точку перетину осей А (це буде центр еліпса) і відзначте на горизонтальній осі одним радіусом точки В і С, а потім на вертикальній осі, але вже іншим (меншим) радіусом - точки D і E. Точки B, C, D і E - вершини еліпса. Відрізки АВ і АС - великі півосі еліпса, AD і AE - малі.
6
Зробіть зарубки на горизонтальній осі, поставивши ніжку циркуля з розчином АD = AE (мала піввісь) почергово в точки В і С. Це будуть точки F і G - фокуси еліпса, а відрізок FG - фокусна відстань.
7
Виберіть довільну точку Н на відрізку ВС. Накресліть коло з радіусом BH з центру в точці F і коло радіусом CH з центру в точці G. Перетин цих кіл є точками нашого еліпса.
8
Повторіть перераховані в попередньому пункті дії, вибравши на відрізку НД іншу точку Н1, Н2, Н3 і так далі, до тих пір, поки точки не набудуть виразний контур овал а. З'єднайте побудовані точки за допомогою лекала.
9
Другий способНачертіте циркулем дві окружності різного діаметра з одним центром, лежачим на перетині осей симетрії. Діаметр більшої окружності по горизонтальній осі і діаметр менший осі по вертикальній осі - вершини еліпса.
10
Обчисліть довжину більшої окружності (3,14 помножити на діаметр) і розділіть її на рівну кількість частин N.
11
Розбийте велику окружність на N рівних частин. За допомогою циркуля (розчин циркуля дорівнює обчисленому в попередньому пункті значенням) зробіть зарубки на великому колу, починаючи з точки її перетину з горизонтальною віссю. Проведіть лінії через центр кіл і зарубки. Таким чином, розбитими на рівні частини виявляться обидві окружності.
12
Через точки перетину цих ліній з малою окружністю проведіть горизонтальні лінії (крім точок на 12 і 6 годин).
13
Опустіть вертикальні лінії з усіх зарубок на більшій окружності (крім точок на 12, 3, 6 і 9 годин).
14
З'єднайте всі точки перетину горизонтальних ліній з перпендикулярами плавною кривою за допомогою лекал. Точки перетину горизонталей, проведених з точок малої окружності, і вертикалей, проведених з точок великий, утворюють овал у формі еліпса.