Як визначити назву відеокарти.

Давно минули ті часи, коли пам'ять була головним атрибутом потужності відеокарти . Зараз хороша ігрова відеокарта крім достатньої кількості пам'яті повинна володіти потужним процесором і високою частотою пам'яті. Тому в системних вимогах до сучасним іграм часто пишуть назви або самих відеокарт або серію відеокарт, які підтримує гра. Відповідно, щоб придбати або завантажити гру, вам потрібно знати назва вашої відеокарти . Також це необхідно, якщо потрібно завантажити драйвера до неї.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма RivaTuner.
Інструкція
1
Власникам комп'ютерів з операційною системою Windows ХР підійде такий спосіб дізнатися назва відеокарти . Клікніть правою кнопкою мишки по порожньому місці на робочому столі. У контекстному меню, яке відкриється після цього, виберіть «Властивості». Потім виберіть «Параметри» і пройдіть у вкладку «Додатково». Назва вашої відеокарти буде у вікні.
2
У випадку з Windows 7 в контекстному меню, яке з'явиться після кліка по робочому столу правою кнопкою мишки, виберіть «Дозвіл екрану». Після цього у вікні клікніть по «Додаткові параметри». З'явиться вікно з назва м вашої відеокарти .
3
Наступний наведений спосіб універсальний. У лівому нижньому куті робочого столу Windows натисніть кнопку «Пуск». Тепер у списку програм знайдіть «Стандартні». У стандартних програмах запустіть командний рядок. У ній введіть команду dxdia. З'явиться засіб діагностики Direct X. З його допомогою можна подивитися модель відеокарти . В операційній системі Windows ХР назва моделі знаходиться у вкладці «Дисплей». У випадку з Windows 7 - це вкладка «Екран». Рядок «Ім'я» - це і є назва відеокарти . Також можна переглянути інші параметри: «Виробник», «Тип мікросхем», «Кількість пам'яті» та ін.
4
Якщо вам необхідно дізнатися крім назви ще й характеристики відеокарти , то вам підійде програма RivaTuner. Завантажити її можна абсолютно безкоштовно з інтернету. Встановіть програму. Перезавантажте комп'ютер і запустіть її. Після цього в першому ж вікні, з'явиться назва вашої відеокарти . Знизу під назва м будуть написані основні характеристики. А в нижньому віконці буде інформація про встановлений драйвері. Біля назви відеокарти є стрілочка, натиснувши по ній і пройшовши в «Низькорівневі системні налаштування», можна дізнатися частоту процесора відеокарти .