Як розкроїти постільна білизна. скільки потрібно матеріалу щоб зшити постільна білизна.

Для міцного здорового сну має немаловажне значення якість постільної білизни. Крім того, що воно має бути приємним для тіла і мати привабливу забарвлення, воно ще має відповідати розмірам ліжка, подушок та ковдри. Іноді підібрати підходящий комплект в магазині не виходить, в такому випадку кращий вихід - зшити постільна білизна своїми руками. Тим більше, що це зовсім неважко, по силам навіть початківцям. Головне - правильно розкроїти постільна білизна .
Вам знадобиться
 • - тканина - 8 м;
 • - мірна стрічка;
 • - ножиці;
 • - кравецькі крейда;
 • - швейна машина.
Інструкція
1
Виберіть підходящу тканину для постільної білизни. Візьміть натуральну бавовняну: бязь, сатин, ситець або іншу. Штучну тканину не використовуйте. Вибирайте її шириною 220 см для двоспальний комплект і шириною 160 см для 1,5-спального, щоб не робити багато швів. Перед розкриємо намочіть тканину, щоб вона дала усадку, і висушіть, пропрасуйте гарячою праскою.
2
Спочатку викроїте підодіяльник: відкладіть на тканини відрізок довжиною ковдри і складіть її навпіл. Потім залиште припуски на шви 3-5 см. Швів буде три - з боків і внизу. Визначте, де будете залишати отвір для заправки ковдри в підодіяльник - або на бічному шві, або в нижньому. Намітьте його, розділивши сторону навпіл і відклавши від середини по 30 см в обидві сторони. Стачайте всі шви в наявності, залишивши намічене отвір. Виверніть підодіяльник навиворіт і стачайте шви повторно, залишаючи припуск від попереднього шва всередині. Обробіть проріз.
3
Потім розкроїте простирадло, відклавши її довжину на тканини і залишивши припуски на підгин 3-5 см, додайте запас на підворіт під матрац, якщо хочете. Це найпростіша деталь постільного комплекту, просто підробити її зверху і внизу білизна вим швом, в швейній машині для цього є спеціальна лапка.
4
Наволочки розкроїте за розмірами подушок, стандартні розміри - 50х70 см і 70х70 см. Відкладіть довжину наволочки (50 або 70 см) і перегніть тканину навпіл, на одній стороні додайте 20 см на підворіт. Разом отримаєте довжину заготовки 120 або 160 см. Додайте припуски на підгин - з обох сторін по 3 см. Відріжте тканина необхідної ширини 70 см плюс по 3 см на шов з кожного боку. Підробити шви по низу і по верху. Складіть тканину, як наволочку - обличчям назовні, підворіт всередині, і прострочіть на машині бокові шви. Потім виверніть наволочку і затачайте ті ж шви навиворіт так, щоб припуски попереднього шва залишилися всередині нинішнього. Наволочки готові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=g5Z4_tUVbrQ
Зверніть увагу
Підковдра можна зшити з центральним отвором овальної або ромбовидної форми, але з боковим або нижнім практичніше.
Корисна порада
Перед розкриємо перевірте, чи правильно відрізали тканину в магазині, висмикнувши для цього поперечну нитку у відрізаного краю. Якщо ні, то вирівняйте боку, відрізавши зайве, інакше може бути перекіс в готовому виробі. Кути при розкрої повинні бути прямі - строго по ходу поперечної і поздовжньої нітей.В підодіяльнику можете стачать дві сторони, залишивши третю, з отвором. Потім підробити залишився шов по всій принаймні висоті нестачанной сторони і після цього стачайте шви до отвору і після.
Щоб розкроїти наволочку для сну, не потрібно мати великий досвід в кравецькій справі. Досить з'ясувати розміри подушки і освоїти основні пошивні шви. Для декоративного вироби, наприклад, диванної думки, розкрій можна ускладнити: передбачити застібку, ошатну окантовку або чохол з різних тканин-компаньйонів. Вам не знадобиться великої витрати робочого матеріалу. Так, для наволочки на подушку одного зі стандартних розмірів - 75х50 - досить відрізу в 174 см завдовжки і 56 см шириною.
Вам знадобиться
 • - відріз робочого полотна;
 • - сантиметр;
 • - олівець;
 • - ножиці;
 • - нитки;
 • - голка;
 • - швейна машина;
 • - додатково: тасьма, мереживо, оборка, контрастна нитка, блискавка.
Інструкція
1
Виміряйте довжину і ширину подушки. Одну (нижню) деталь крою необхідно викроїти згідно периметру вироби. При цьому врахуйте, що постільна білизна має вдягатися на річ вільно, але і не бути великим. Для точного попадання в розмір необхідно орієнтуватися на товщину подушки. Зазвичай з кожного краю деталі залишають запас на свободу облягання від 1,5 до 3 см. Додайте до цього стандартні припуски на подгибку і сполучні шви в 1,5 см.
2
Приступайте до викрійці другий (верхній) деталі майбутньої наволочки. Вона вийде витягнутої форми, з широкою подгибкой зверху для формування клапана. Як зразок крою використовуйте готову нижню частину виробу; для подгибки залиште великий припуск полотна від 15 до 30 см (залежно від повноти подушки) і ще 1,5 см на шви.
3
Робити розкрій наволочки, яку планується використовувати в якості повсякденної постіль, рекомендується з одного полотнища. Це позбавить річ від додаткових рубців в місцях з'єднання зрізів. Зробіть необхідні розрахунки і викроїте прямокутник.
4
Складіть викроєні деталь удвічі лицьовою стороною всередину, а зверху залиште припуск на клапан потрібної висоти. Вам залишиться тільки обробити зрізи подвійними подгибки і стачать їх.
5
Для оформлення декоративної наволочки з двох деталей зробіть викрійку декоративного канта по периметру бокового шва. Можна використовувати також готову тасьму з магазину швейної фурнітури.
6
Якщо ви бажаєте прикрасити виріб оборками, виріжте для них смугу тканини. Зігніть її навпіл по поздовжній лінії і прокладете фіксуючу строчку контрастною ниткою близько до верхньої крайці. Як варіант, верх одношарової оборки можна обробити мереживний тасьмою.
7
Робіть викрійку оборки досить довгою, тоді збірки вийдуть пишними і ошатними. Смуга окантовки повинна бути не менше ніж в 1,5 рази більше периметра майбутньої наволочки. При необхідності зшийте облямівку з декількох шматків робочого полотна або тканини-компаньйона відповідного забарвлення.
Корисна порада
На практичну наволочку-чохол для сидіння на крісло або диванної подушки зазвичай роблять не клапан-подгибку, а зручну застібку-блискавку. Намітьте місце для неї, залишивши на бічному шві наволочки відкритий зріз, або ж зробіть акуратний розріз в середині задньої частини виробу. Залиште припуски такого розміру, щоб їх краї зімкнулися над застібкою. Виконайте всі шви на вивороті наволочки, після чого готову річ можна легко вивернути через розкриту блискавку.