Як зробити маску собаки.

До карнавального костюма собаки необхідна маска. Це може бути просто собака або персонаж популярної казки, начебто Шарика з простоквашинського компанії, героя популярних французьких коміксів Піфа або одного з Далматин. Маска може знадобитися і для сюжетно-рольових ігор в дитячому садку, і для домашнього спектаклю. Вона може бути зроблена з різних матеріалів.
Вам знадобиться
 • - комп'ютер з принтером;
 • - щільний папір;
 • - акрилові фарби або гуаш;
 • - лак;
 • - картон;
 • - клей ПВА;
 • - тканина потрібного кольору;
 • - товстий поролон;
 • - шматки параплена;
 • - форма шапки-чепчика;
 • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Для сюжетно-рольових ігор можна зробити маску з паперу. Маска з прорізами для очей є не дуже зручною, тому краще зробити її у вигляді обідка з з прикріпленою до нього собачої мордою. Зайдіть підходящу картинку з мордочкою собаки . Переведіть її в Adobe Photoshop в чорно-білий режим, щоб залишилися тільки контури, встановіть потрібні розміри і роздрукуйте.
2
Раскрасьте маску в потрібні кольори акриловими фарбами або гуашшю, просушіть і покрийте лаком. Наклейте маску на картон і обріжте по краях. З смужки щільного паперу зробіть ободок. Смужка повинна бути трохи довшими обсягу голови, тому що краї найзручніше з'єднувати внахлест. Зшийте їх або склейте. Пришийте до обідка маску.
3
Можна зробити маску собаки на основі шапки. Вона складається з декількох частин - власне шапки, мордочки і вух. Знайдіть викрійку шапки-чепчика підходящого розміру. Якщо під рукою є тільки чепчик для немовляти, збільште викрійку до потрібного розміру. Шити таку шапочку краще з щільної, але не дуже товстої тканини відповідного кольору. Краще, якщо це буде викрійка чепчика, що складається з двох боковин і середній частині. Середня частина являє собою смужку, і її відразу можна викроїти приблизно в 2 рази довша, ніж потрібно за лекалом. Зшийте шапку, обробіть шви і краю і пришити зав'язки. Виступаючий шматок середній частині залиште необробленим.
4
Для мордочки викроїте смужку параплена. Довжина її залежить від розміру шапки. Вона повинна буде проходити від верхівки до переднього краю шапки і виступати вперед сантиметрів на 5-6. Пришийте параплена до середини шапки і обшийте його залишилися шматком смужки з тканини. Прошийте смужку по краю, починаючи від місця, де вона виходить з-під шапки, до середини виступаючої короткої сторони. Зробіть те ж саме по іншому краю. Сильно присборить ніс і зав'яжіть кінці ниток.
5
Викроїте з поролону 2 кола діаметром 8-10 см. Обшийте їх тканиною. Прошийте по краях швом «вперед голку», захоплюючи тканину і поролон, і злегка присборить. Пришийте поролонові «щоки» до середини короткого зрізу парапленовой смужки, до бічного її краю і до боковини чепчика.
6
Викроїте верхню частину мордочки. Роздрукуйте або Перемалюйте картинку, відріжте від неї лоб з очима і переведіть на параплена і тканина. При розкрої тканини врахуйте товщину параплена і припуски на шви. Виріжте деталі, складіть їх лицьовими сторонами один до одного, поєднавши всі зрізи. Прострочіть і виверніть на лицьову сторону. Вставте параплена і закладіть нижній шов.
7
Пришийте верхню частину мордочки до шапки. Поставте її вертикально. В місцях, де передній край шапки з'єднується зі щоками і носом, пришивайте нову деталь до шапки. Найзручніше приточують її потайним швом по черзі з боку лоба і потилиці. Якщо верхня частина відразу не встане вертикально, підтягніть її в потрібних місцях декількома стібками.
8
Декоруйте мордочку. Низ щік можна обшити хутром і зробити хутряні брови і вії. На місце носа пришийте або приклейте шкіряний або фетровий овал. Можна зробити з шматочка фетру або драпу коло, вставити туди шматочок поролону, прошити коло про краю і стягнути. Пришийте кульку в якості носа. Виріжте для очей 2 білих овалу і наклейте їх на потрібні місця вертикальної частини мордочки. Райдужні оболонки можна зробити зі шматочків шкіри або чорного фетру.
9
Зробіть вуха в залежності від собачої породи. Для висячих вух викроїте 4 довгих прямокутника. У кожного скруглите кути з одного боку. Зручніше це робити попарно, склавши прямокутники лицьовими сторонами. Сострочіть вуха, виверніть і вставте туди шматочки синтепону відповідної форми. Пришити їх потайним швом по лініях з'єднання середини шапки і бічних її частин і обробіть їх хутряними смужками.
10
Для стоячих вух викроїте 4 трикутника. Можна зробити зовнішні частини з тієї ж тканини, що і шапка, а внутрішні - зі світлої фланелі. Зшийте вуха, вставте туди трикутні шматочки параплена і закладіть низ. Можна вуха присборить по нижньому краю і злегка загнути, щоб передня частина була трохи увігнутою.