Як переробити японські фари.

Фари на японських автомобілях влаштовані так, що більша частина світлового пучка прямує вгору і вліво. На жаль, усунути проблему звичайної регулюванням фар неможливо, унаслідок чого і перехід на інструментальний контроль також неможливий. У нашій країні їздити з японськими фарами небезпечно, так як при такому регулюванні фари засліплюють зустрічних водіїв.
Вам знадобиться
  • - скотч;
  • - ножиці;
  • - фари.
Інструкція
1
Основним елементом, який формує світловий пучок, є спеціальна шторка і лінза. Фара кріпиться до кузова автомобіля 3 болтами і одним затискачем, болти можна відкрутити викруткою або ключем. Місця кріплення фар знаходяться під бампером, тому його потрібно зняти. Фара розкривається зняттям переднього захисного пластикового блістери. Без розігрівання його зняти неможливо. Тому скористайтеся будівельним феном, або трохи розігрійте фару в духовці.
2
Шторка фари симетрична оптичної осі. Щоб сектор, світив на зустрічну смугу, був закритий, поверніть шторку за годинниковою стрілкою і тоді той сектор фари, який дивиться на узбіччя дороги, виявиться відкритим.
3
Вирішити проблему можна й іншим способом. Спробуйте повернути лампочки у фарах навколо своєї осі. Для цього розберіть фару, лампочка фіксується не вертикально, а з невеликим поворотом. Поверніть лампочку в протилежну сторону під таким же кутом. Фіксується вона вусиками, які потрібно обрізати до довжини 0.5 см ножицями. Такої довжини буде цілком достатньо, щоб лампа міцно трималася за бортики в необхідному положенні. Вусики можна і не обрізати, але тоді в бортику проробляються нові отвори. Цей варіант менш надійний і більш трудомісткий.
4
За допомогою повороту лампи коригується світловий пучок на багатьох японських фарах, але є автомобілі, де пучок світла направлений малюнком рефлекторів, що виправити поворотом неможливо. У такому випадку можна придбати фари, аналогічні цим і просто їх замінити.
5
Проблему можна вирішити і за допомогою заклеювання частини фари матовою плівкою або чорним скотчем. Візьміть ножиці і скотч, заклейте на фарі тільки частину світлового пучка, що дивиться вгору і вліво.
6
Одним з більш трудомістких способів є зафарбовування сліпучого ділянки фари фарбою. Для цього візьміть фарбу темного кольору і тонку кисть, акуратно просуньте її в отвір для лампи. Працювати пензлем слід обережно, бо можна остаточно зіпсувати скло фарбою.
7
Щоб по закінченню роботи визначити чи правильно заклеєні або пофарбовані фари, поставте автомобіль в декількох метрах від огорожі або стіни, включіть світло. Засліплює ліва частина пучка, тому затемненим повинен бути нижній лівий кут фари.
Зверніть увагу
При розігріванні фари стежте за температурою, більше 150 градусів нагрівати не можна, можуть розплавитися пластикові частини.
Корисна порада
При заклеювання фари скотчем або плівкою, зовнішній вигляд автомобіля буде видозмінений не в кращу сторону, крім того, з часом скотч може відвалитися.