Як підібрати теплолічильник.

З початком опалювального сезону значно зростають комунальні платежі. І не завжди виправдано. Справа в тому, що зазвичай власники квартир платять за витрату тепла за усередненими показниками. Тому, корисно встановити в будинку теплові лічильники, які дають економію коштів на оплату до 40%. Установка лічильників здійснюється на труби введення і виведення теплоносія. У багатоквартирних будинках зі стояковий розводкою лічильники тепла зазвичай встановлюються попод'ездно в підвалах.
Інструкція
1
Сьогодні Держреєстром СІ рекомендується до установки близько 200 типів теплолічильників . Його вибір залежить від багатьох показателей.Конечно, тип лічильника теплової залежить від виду теплоносія і схеми теплового вводу. Для правильного вибору необхідно знати максимальна витрата теплоносія, інформацією про який володіють теплопостачальні організації. Для визначення кількості первинних перетворювачів і моделі теплосчетчика треба мати інформацію про кількість теплових вводів та типі системи ГВС. Істотним також є параметр перепаду тиску в прямому і зворотному трубопроводах тепломережі.
2
По-друге, для вибору лічильника теплової враховуйте його обчислювальні можливості і характеристики. Так, похибка вимірювання теплоти за встановленими нормами повинна бути не більше ± 4% при різниці температур в трубопроводах більше 20 ° С, а похибка вимірювання маси теплоносія не більше ± 2%.
3
По-третє, враховуйте діапазон змін витрати, температур і різниці температур. Треба сказати, що всі сертифіковані сьогодні лічильники тепла відповідають нормативним вимогам щодо діапазонів змін. Вони фіксують зміну витрати теплоносія, його температури та її різниці.
4
Четвертим досить серйозним критерієм вибору лічильника теплової є втрата тиску на ньому. Практично всі лічильники володіють гідравлічним опором, що при їх установці створює втрати тиску в трубопроводах.
5
Важливим фактором при виборі лічильника тепла є і його метод установки. Так, багато з них вимагають наявності істотних ділянок прямого трубопроводу (до 10 м), що не завжди здійснимо в підвалах та житлових приміщеннях.
6
Вибираючи теплосчетчик, зверніть увагу і на його реєстраційний режим, на простоту обслуговування, зрозумілий інтерфейс, наявність і глибину архіву, міжперевірочний інтервал. Важливим чинником є і ціна лічильника тепла.