Як зробити гумову маску.

Гумові маски - незамінна частина будь-якого костюма на костюмованому святі. Сьогодні маски зображують героїв улюблених мультфільмів та фільмів-жахів, їх використовують як частина іміджу деякі артисти, особливо рок-співаки, гумористи, аніматори.
Вам знадобиться
  • двухкомпонентная гума для лиття гнучких силіконових форм, типу Пенталаст -720, пластилін, пензлик, вазелін, ємність для розмішування клею, гумові рукавички.
Інструкція
1
Зробіть з пластиліну зліпок форми голови обраного вами персонажа. Спочатку її треба намалювати на папері, потім зліпити максимально точно витримуючи пропорції щодо вашого розміру. Зазвичай гумові маски надягають на голову цілком або мають розріз ззаду для зручності використання.
2
Покрийте виготовлену пластилінову форму роздільником - технічним вазеліном.Соедініте в ємності компоненти клею, ретельно змішайте, стежте, щоб не утворилися пухирці повітря. Компаунд (двухкомпонентная гума) складається з пасти-основи і каталізатора-затверджувача. Строго дотримуйте пропорції змішування, які описані на упаковці. Змішувати необхідно до повного розчинення затверджувача. Краще користуватися невеликими порціями.
3
Пензликом нанесіть на форму маски тонким шаром готову суміш двухкомпонентной гуми. Дочекайтеся, коли зникнуть бульбашки повітря і гума почне застигати. Змішайте ще одну порцію пасти і затверджувача.
4
Покрийте форму маски декількома шарами двухкомпонентной гуми. Простежте, щоб останній шар був нанесений особливо ретельно і акуратно.
5
Дочекайтеся висихання маски, приблизно 24 години. Потім гострим ножем виріжте в ній отвори для очей, носа, рота. Розмалюйте маску фарбами, приклейте до неї додаткові елементи (якщо це необхідно). Зробіть в масці розріз ззаду і зніміть її з заготовки.
6
Одягати маску можна буде через 72 години. Перед першим використанням, вимийте маску в теплій воді з милом.
Корисна порада
Не носіть маску більше 2-х годин одноразово. Гума не пропускає повітря, тому шкіра обличчя може потіти, внаслідок чого з'являться прищі і попрілості.
Будь дитяче свято стане яскравішим, якщо ми використовуємо в костюмі такий елемент як маска. У перекладі з латинської мови слово «маска» означає «личина». Зрозуміло, сучасну маску можна купити, але не забувайте, що дитина із задоволенням візьме участь у виготовленні маски.
Вам знадобиться
  • Папір, ножиці, клей, пластилін або повітряну кульку, оздоблювальний матеріал
Інструкція
1
Зробити дитячу маску неважко. Починайте з простих масок, які під силу зробити і вашій дитині. Найпростіший варіант дитячої маски - це напівмаска, яка виготовляється з картону або іншої щільної, кольорового паперу і прикриває тільки верхню частину обличчя. На папері накресліть форму очок, яка відповідатиме на вашої дитини і виріжте. Також необхідно вирізати отвори для очей. В зроблені по краях дірочки необхідно протягнути резинку. Готову підлозі маску можна покрити клеєм і обсипати блискітками або дрібно порізаної новорічною мішурою.
2
Складніший варіант виготовлення дитячої маски з пап'є-маше. Така маска буде повністю закривати обличчя дитини. Для каркаса основи майбутньої маски необхідний еластичний матеріал - пластилін. Ще простіше скористатися надутим повітряною кулькою.
3
Приготуйте необхідну масу нарізаного паперу (можете використовувати газети), перемішайте її з клеєм (ПВА, шпалерний). З пластиліну зробіть об'ємну форму, яку необхідно змастити вазеліном. Визначте місця прорізів для очей, якщо необхідно - для носа, рота. Дані ділянки маски проклеюють більш щільним папером.
4
Тепер накладайте приготовлену паперову масу на основу маски. Кожен шар щільно притискайте до заготівлі, щоб не було зморшок. Необхідно накласти 4-5 шарів. Для першого шару використовуйте більш щільний папір. А ще краще чергувати - шар щільного паперу, шар тонкого паперу. Верхній шар зробіть з білого паперу, щоб було зручно розмальовувати маску . Дайте добре просохнути вашому пристрою. Відокремте просохла маску від основи. Ображати краю маски до необхідного розміру і зробіть по краях прорізи для зав'язок.
5
Готову дитячу маску з пап'є-маше можете розмалювати фарбами, гуашшю, закріпивши фарбу лаком для волос.Далее все залежить від вашої фантазії. Додаткові елементи до маски (вушка, вуса, ковпак) дозволять вам створити образи кумедних героїв і звірів. Адже дитяча маска зазвичай - це завжди якийсь улюблений казковий образ дитини.