Як зібрати намет. Як зібрати туристичну палатку.

Палатка застосовується в багатьох випадках: в туристичних походах, дослідницьких експедиціях, на риболовлі, полюванні і просто на сімейному відпочинку за містом. Щоб зробити відпочинок приємніше, слід знати, як правильно зібрати палатку .
Вам знадобиться
  • - палатка;
  • - кілочки;
  • - стійки/дуги.
Інструкція
1
Виберіть відповідне місце. Поверхня землі повинна бути рівною і чистою. Бажано встановити палатку на узліссі, далеко від дерев і водойм, де буває багато комарів. Якщо доводиться ставити туристичні намети на схилі, то розташуйте їх так, щоб голова лежачого людини була вище ніг. Завдяки такому становищу сплячі в наметі не скотилась друг на друга.
2
Перед тим, як правильно зібрати палатку , вийміть палатку з сумки з усіма складовими частинами, які входять в комплект. Розкладіть палатку на землі так, щоб дно виявилося знизу. Для двосхилим намети відразу прив'яжіть дно до кілочків, вбитих в землю, спочатку по одній діагоналі, потім по іншій. Дно повинно лежати на землі прямо, не вигинаючись. Кілочки потрібно вставляти в землю на три чверті під кутом 45 градусів.
3
Зберіть дуги або стійки. В куполоподібної наметі вставте трубки одну в іншу, а їх кінці помістіть в люверси, що розташовуються по периметру дна. У наметі-будиночку зберіть стійки і вставте їх вершини в гнізда стелі.
4
Закріпіть внутрішній тент до дуг. Для цього призначені спеціальні гачки в дугового наметі. В деяких моделях дугових наметів дуги спочатку вставляються в тканинні петлі, а потім закріплюються в люверси.
5
Накиньте і розтягніть зовнішній тент. В дугового наметі прикріпіть зовнішній тент до кутів. В двосхилим наметі розтягніть тент спочатку уздовж, тобто за допомогою 2-х кілочків перед входом, і ззаду на відстані 2-3 м від намету. Потім симетрично прив'яжіть до кілочків бічні сторони. Верхній тент повинен бути розтягнутий якнайсильніше, щоб не стикатися з внутрішньої наметом, і мати трикутну форму з рівними скатами.
6
Закріпіть дно куполоподібної намети. Для палатки такого виду ставити кілочки далеко від неї немає необхідності. Щоб встановити палатку , прив'яжіть до них дно і тамбурні входи верхнього тенту, якщо вони є.
Сьогодні в магазинах, що торгують туристичним спорядженням, є великий вибір різноманітних наметів. Тому головна задача покупця - не розгубитися і вибрати саме ту, яка стане надійним притулком під час походу.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, для чого конкретно вам потрібна намет, якого розміру, в яких умовах будете її використовувати, в який час року і т.д. Адже від усього цього залежить не тільки конструкція «похідного дому», але і його вартість. Так, наприклад, купивши спорядження експедиційного класу, розрахованого на складні кліматичні умови і високогір'я, для сімейних походів до лісу чи на берег річки, ви не тільки витратите зайві кошти, але і не зможете до кінця оцінити всі переваги свого придбання.
2
Потім визначте фінансові рамки: скільки готові витратити на покупку. Вивчіть пропозиції про продаж наметів. Поцікавтеся відгуками про виробників і якість товару. Майте на увазі, що дорога намет не завжди найкраща. Водночас не женіться за дешевизною в збиток якості. Підберіть продукцію оптимальну для вас в співвідношенні ціна-якість.
3
Вибираючи намет, зверніть увагу на тент, так як в першу чергу від нього залежить захист від негоди. Бажано, щоб він був виготовлений з поліестеру або ріпстоп, бо нейлон на сонці втрачає свою міцність. Крім того, нейлоновий тент має ще одну неприємну властивість: розтягується при намоканні, наприклад, під час тривалого дощу.
4
Оглядаючи вподобаний товар, не забудьте перевірити шви. Вони повинні бути акуратними і добре проклеєними. Знайдіть на виробі показник водонепроникності. Він вказується чотиризначною цифрою в міліметрах водного стовпа. Природно, чим вище він буде, тим краще. Але мінімальне значення цього показника не повинно бути нижче 2500 для тенту і 3000 для підлоги.
5
Огляньте каркас. Саме від стійок залежить стійкість і міцність всієї конструкції. Надійніше, якщо вони будуть виготовлені з дюралюмінію, а не з пластику і будуть кріпитися до намету за допомогою кишень, а не мотузок, гачків або липучок. Врахуйте, тент не повинен стикатися з внутрішньою тканиною (якщо намет двошаровий), інакше волога проникатиме всередину.
Зверніть увагу
В наметі обов'язково повинна бути вентиляція. Інакше всередині завжди буде волого.
Корисна порада
Бажано, щоб у намети мався тамбур, куди можна було б складати рюкзаки, взуття та інші речі.