Як зшити дитячі східні костюми. зшити шаровари для дівчинки.

Ніжні і загадкові східні красуні здатні прикрасити будь карнавал. Багато прикрашені наряди підкреслюють їх красу і граціозність. Легкі прозорі тканини, вишуканий крій, хитромудрий орнамент як би спеціально створені для того, щоб підкреслити красу юної принцеси. Зробити східний костюм можна самим, часу для цього буде потрібно не дуже багато.
Вам знадобиться
 • для дівчинки:
 • - легка прозора тканини на шаровари і чадру;
 • - більш щільна тканина на верхню частину шароварів і ліф;
 • - бісер;
 • - намиста;
 • - металізована нитка для вишивки;
 • - тасьма з східним орнаментом;
 • - гумка.
 • Для хлопчика:
 • - щільна шовкова, вовняна або бавовняна тканина;
 • - оксамит або однотонна шерсть для жилетки і шапки;
 • - шматок оксамиту для пояса;
 • - смужки хутра;
 • - біла сорочка.
 • Для шиття:
 • - нитки;
 • - голка;
 • - швейна машинка;
 • - викрійка штанів і блузки;
 • - міліметрівка;
 • - олівець;
 • - лінійка.
Інструкція
1
Виготовлення костюма почніть з побудови викрійки. Підберіть підходящу викрійку штанів і переведіть її на міліметрівку. Якщо такий викрійки немає, розпоріть в міру широкі брюки і обведіть їх, прибравши припуски. Виточки не перекладайте. Шаровари будуть на гумці, тому вони повинні бути ширше. Знайдіть на передній і задній половинках лінію стегон і продовжите її за бічні зрізи на 4-8 на передній половині. Таким же чином збільште і задню половинку на 5-10 см. З'єднайте отримані точки плавною лінією з точками перетину лінії талії і лінії низу.
2
Якщо тканина зовсім прозора, необхідно зробити викрійку верхній частині. Ця частина може бути як внутрішньою, у вигляді підкладки, так і зовнішньої. Обведіть верхню частину викрійки так, як ви б кроїли короткі шорти і виріжте лекало. Якщо є відповідні за кольором щільні трусики або велосипедні штанці, шаровари можна зшити зовсім без підкладки.
3
Для викрійки ліфа візьміть лекало будь блузки, краще з великим вирізом. Переведіть її на міліметрівку і укоротите до потрібної довжини. Ліф може бути зовсім коротеньким і закінчуватися приблизно на 5-7 см нижче початку пройми. Можна зробити його і достовірніше. Дитячий ліф зовсім прямий, тому ніяких виточень вигадувати не потрібно. Збільште пройму на 2-3 см з боку переду і спинки. Виріжте викрійку.
4
Призначену для шароварів тканину складіть удвічі лицьовою стороною всередину. Вона може бути і двосторонньою, в цьому випадку абсолютно все одно, як її кроїти. Підійде тонкий капрон, газ, парашутний шовк. Для новорічного ранку згодиться навіть марля в декілька шарів, якщо її пофарбувати. Обведіть деталі, не забувши про припуски на шви і на подгибку низу і верху. Оскільки шаровари будуть на гумці, то необхідно залишити на куліскі сантиметрів по п'ять. Куліскі повинні бути на поясі і на обох колошах. Точно так же викроїте короткі штанці з більш щільної тканини. Низ їх можна відразу ж підшити, підігнувши двічі по 0,3-0,5 см.
5
Залежно від тканини обробіть шви. Синтетику краще кроїти паяльником, але навіть в цьому випадку зрізи необхідно обмітати, інакше вони будуть дряпати ноги. Обробіть їх оверлоком або обмітайте вручну через край.
6
Змітайте деталі передніх частин шароварів і підкладки, поєднавши верхній зріз, кроковий і бічний шов. Точно так же змітайте деталі задніх частин. Лицьова частина підкладки стикається з виворотом основної деталі. Якщо ж ви короткий шар робите зверху, то лицьова частина стосується вивороту.
7
Зіставте бічні шви передньої і задньої половинок, склавши деталі лицьовими сторонами один до одного .. Змітайте і сострочіть деталі, потім точно так само поступите з другою парою. Поєднайте зрізи крокових швів і теж прострочіть. У вас вийшли дві половинки шароварів. Залишилося їх поєднати. Одну половинку виверніть навиворіт. Вставте в неї другу, вивернула на лицьову сторону. Поєднайте зрізи, змітайте і стачайте. Виверніть шаровари на лицьову сторону.
8
Зробіть верхню кулиску. Для цього підігніть верхній зріз двічі на 2, 5 см і застрочити, залишивши отвір для гумки. Краї отвору обмітайте. Точно так же підігніть штанини. Вставте гумки. Прикрасити шаровари можна вишивкою, тасьмою, намистом по низу.
9
Викроїте з щільної тканини ліф. У нього всього 2 деталі, перед і спинка. Складіть тканину по частковій вдвічі, сумістите середини переду і спинки зі згином і обведіть. Зробіть припуски. Внизу додайте 3 см на підгин.
10
Складіть деталі лицьовими сторонами один до одного, сумістите бічні і плечові шви. Змітайте їх і сострочіть. Горловину і пройми обробіть косою Бейко. Ліф можна обшити бахромою, прикрасити вишивкою або аплікацією.
11
Чадру з успіхом замінить великий прозорий хустку. Можна зробити її і з тієї ж тканини, що і шаровари. Викроїте квадрат і обробіть краю оверлоком. В якості пояса можна використовувати широкий шовковий шарф або косинку. Пояс може бути і з тієї ж тканини, що і ліф.
12
Східний костюм для хлопчика вимагає значно менших клопотів. Вашій Аладдину або Синдбаду-мореплавець потрібні біла сорочка, жилетка, шаровари і шапка. Шаровари зшийте по викрійці брюк, злегка її збільшивши і прибравши виточки. Їх можна зробити з тонкої вовни, оксамиту або навіть однотонної бавовняної тканини. Виготовлення шароварів таке ж, як і для дівочого костюма, тільки підкладка не потрібна.
13
Викрійку жилетки зробіть за лекалом сорочки. На відміну від дівочої, вона складається з двох деталей переду і однієї деталі спинки. Зробіть V-подібний виріз і злегка збільште пройми. Жилетка без застібки, тому необхідно зробити підкрійні борта. Робляться вони з тієї ж самої викрійці переду. Обведіть лінію середини переду і передньої частини горловини. Відступивши приблизно 4 см, проведіть до всіх лініях паралельні.
14
Змітайте і сострочіть бічні і плечові шви. Поєднайте лицьовими сторонами деталь переду і подкройной борт, приметайте його і пристрочите. Кути зріжте. Шов заутюжьте. Точно так же пришийте другий борт. Обробіть задню частину горловини, пришивши до неї бейку. Низ підшийте. Пройми обробіть косою Бейко. Можна по проймах і периметру жилетки пришити смужки хутра.
15
Доповнити східний костюм для хлопчика може шапка, зшита з тієї ж тканини, що і жилетка. Але можна зробити і чалму. Для цього знадобиться шовковий шарф. Зшивати його спеціально не потрібно. Пояс можна зробити з оксамиту. Це просто довга смужка, зшита вдвічі. Підійде і щільна косинка, і однотонний шовковий шарф.
Зверніть увагу
Постановку східної історії зможе оживити герой, одягнений в дитячий карнавальний костюм "Східний принц". Штани, сорочка, жилетка і чалма стилізовані під східний королівський наряд, відповідно мають по-східному чудернацькі деталі з застосуванням тканин багатого золотого кольору.
Корисна порада
Дитячі східні костюми. Схід - справа різнобарвне. Шахерезада придумає, Алладін наважиться, джин підсобить - і готова казка! Від цих імен стає тепло взимку і пахнуть - влітку. Хороший костюмований карнавал обов'язково повинен бути з яким-небудь східним персонажем, як новорічний стіл не обходиться без мандаринів.