Як встановити врізний замок.

Врізні замки роблять житло більш захищеним, а людям, які проживають у ньому, надають більше спокою і впевненості в тому, що їхні речі, нажиті непосильною працею, будуть у повній цілості. Щоб усі ці функції виконувалися належним чином необхідно правильно підійти до вибору замка і його установці у двері.
Вам знадобиться
  • стамеска, крейда, дриль, невелике свердло (10 мм), викрутка, круглий напилок, молоток і безпосередньо сам замок.
Інструкція
1
Розмітьте те місце, де буде встановлений замок . Це необхідно зробити за допомогою звичайного простого олівця або ручки.
2
Розмітьте на торцях дверей висоту установки ручок. Пам'ятайте, висота на всіх міжкімнатних дверях повинна бути однаковою. Як правило, така висота дорівнює 90-110 см від рівня підлоги. Візьміть кутник і перенесіть позначку, намалювавши горизонтальні лінії по обидві сторони полотна на тому ж рівні, що і на торці.
3
Виміряйте сам замок . Вимірювати слід відстань від передньої планки до отвору, куди буде вставлена ручка. Перенесіть вимірювання на двері вздовж лінії від торця дверей. Потім просвердлите отвір, таке, щоб ручка могла вільно обертатися.
4
Виміряйте розмір від отвори під ручку до самої ключевіни на замку. Перенесіть завмер на полотно дверей і просвердлите отвір і розмітьте на торці дверей прямо по центру те місце, де буде встановлений замок . Візьміть пухові свердло і висвердлите отвір по всій висоті замку. Пам'ятайте, глибина такого отвору повинна бути рівною глибині вашого замку. Всі отвори необхідно висвердлювати впритул.
5
Візьміть після висвердлювання стамеску і вирівняйте посадочне місце свого замку, Пслі чого вставте замок в отвір і обведіть простим олівцем планку замка.
6
Виріжте за допомогою стамески невелике заглиблення під планку замка по лініях намітки. У такому випадку планка добре і щільно буде сидіти урівень з торцем наявного дерев'яного полотна.
7
Зберіть замок , укрутивши ручки, і за допомогою саморізів прикрутите планку до дверей. Прикрийте двері і перенесіть на дверну коробку розміри планки замку і засувки. Висвердлите на зазначеному рівні отвори під засув і защелку.Проверьте, чи потрапляють клямка і засув в отвори.
8
Прикладіть запірну планку до коробки і відзначте простим олівцем лінії. Виріжте по лініях деревину з невеликим поглибленням і прикріпіть планку за допомогою саморізів. Відкрийте і закрийте двері, перевіривши правильність установки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uY8HUtgRRjY
Врізні замки є дуже поширеними зважаючи на простоту їх установки і досить високої надійності. Щоб поставити такий замок , вам буде потрібно мінімум інструментів і знання деяких тонкощів цієї роботи.
Вам знадобиться
  • - стамеска;
  • - молоток;
  • - викрутка під хрест;
  • - дриль і свердла;
Інструкція
1
Оберіть на дверному полотні місце для установки замку. Якщо він на двері буде один, розташуйте його, по висоті, приблизно в центрі. У тому випадку, якщо замок ставиться в якості другого, поставте його трохи вище або нижче першого.
2
Приклавши замок боком до дверей, окресліть його олівцем - ви отримаєте контури паза, який необхідно буде вибрати в дверному полотні. Відзначте місце установки і з торця дверей. Гострою стамескою акуратно виберіть майданчик під планку замка (на її товщину). Потім видовбати паз в торці дверей - так, щоб корпус замку повністю в нього входив. Робіть паз точно за розміром, замок не повинен в ньому бовтатися.
3
Тепер відзначте на одній стороні дверей місце під личинку замка. Просвердлите точно по центру позначки, суворо перпендикулярно дверному полотну, отвір свердлом невеликого діаметру. З двох сторін двері, орієнтуючись на отвір, відзначте контури паза під циліндр. Вставте в електричну дриль свердло діаметром близько сантиметра, розширте їм просвердлений отвір. Потім бічними гранями свердла, як фрезою, виберіть паз.
4
Вставте замок в паз, пророблений в торці дверей. Встановіть на місце личинку: вставлена в замок, вона вже не дозволить йому випасти з паза. Закріпіть її йде в комплекті із замком довгим гвинтом. Тепер вкрутити в планку замка кріпильні шурупи. Для полегшення їх вворачивания можна попередньо просвердлити міліметровим свердлом отвори довжиною в 2/3 довжини шурупів. Встановіть із зовнішньої й внутрішньої сторони замку декоративні накладки на личинку.
5
Вам залишилося встановити на одвірку металеву планку, до якої буде входити ригель замку. Необхідно точно відзначити на косяку місце, в яке, при повороті ключа, впирається ригель. Зробити це можна різними способами - наприклад, помазати торець ригеля лаком для нігтів або будь-який інший яскравою фарбою і по відбитку на косяку визначити потрібне місце. Інший варіант: виріжте шматочок ізоляційної стрічки або лейкопластиру і наклейте його НЕ липкою стороною на ригель (можна злегка змастити його медом). Закрийте двері, поверніть ключ - шматочок ізолетни виявиться приклеєний точно в потрібному місці.
6
Орієнтуючись по мітці, виберіть паз на товщину планки. Прикрутите її до одвірка шурупами, потім стамескою видовбати паз під ригель, при повороті ключа він повинен входити без жодного зусилля. Установка врізного замка завершена.
Зверніть увагу
Вибираючи паз під личинку бічними гранями свердла, не тисніть надто сильно - свердло може зламатися. Використовуйте під час роботи захисні окуляри.