Як вирізати арки. арки з вирізуванням малюнком.

Арка - один з найстаріших елементів, що не загубився серед віянь сучасного архітектурного дизайну. Її основне призначення - поділ приміщень без використання дверей. Якщо ви хочете змінити своє житло, внести в нього щось витончене й оригінальне, то впору подумати про арці. До того ж зробити її своїми руками не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • гіпсокартон, електролобзик, лекало
Інструкція
1
Варто обмовитися - в квартирах з низькими стелями арка неактуальна. Отвір, де вона буде розташована, повинен бути висотою не менше двох метрів. В іншому випадку при проходженні під низькою аркою вам неодмінно захочеться нахилити голову, що, безумовно, створюватиме внутрішній дискомфорт.
2
Оптимальний варіант при виборі матеріалу для виготовлення арки - гіпсокартон, що володіє пластичністю, достатню міцність і невисокою вартістю. В першу чергу визначитеся з розмірами і формою арки . Для її виготовлення вам буде потрібно два листа гіпсокартону шириною в проріз з вирізаними полукружьями. В ідеалі кожне з півкругів може являти собою півколо з шириною прорізу, який буде відповідати його діаметру. Однак арка може мати форму, відмінну від півкола. Все залежить від розміру отвору і вашого смаку.
3
Контур арки ви можете викреслити за допомогою саморобного циркуля або будь міцної гнучкої пластини, кінці якої слід зафіксувати. Для різання контуру скористайтеся електролобзиком, а в його відсутність - ножівкою по металу або монтажним ножем. Торцевій сегмент арки перед згинанням слід намочити, прокатати голчастим валиком і потім розмістити на вигнутому шаблоні до повного висихання. Частини арки закріпіть всередині отвору і з'єднайте знизу між собою прямокутної смужкою.
4
Для виготовлення бічних елементів використовуйте більш міцний 12-ти мм гіпсокартон, а для нижнього цілком підійде 9.5 мм. Для кріплення гіпсокартону приготуйте стандартний металевий профіль ПН 28/27 і саморізи. Потім просвердлите в стіні отвори і вставте в них пластикові дюбелі під шурупи. Площині профілю при цьому повинні бути зрушені всередину отвору на ширину листа гіпсокартону, тоді арка повністю зрівняється з площиною стіни.
5
Нижній сегмент арки прикріпіть до п-образному профілем, але який вам слід злегка допрацювати. Щоб він зігнувся і прийняв контур арки , проріжте в ньому болгаркою пази з двох сторін через 3-5 см. На «фінішному» етапі закрийте вигнуті кромки пластиковим перфорованим куточком, на шви накладіть стрічку-серпянку, а нерівності ретельно закладіть шпаклівкою.
Арки є цікавим архітектурним вирішенням поділу приміщень без установки дверей, що дозволяє піти від буденності і додає унікальність вашого інтер'єру. Арка з гіпсокартону дозволить змінити інтер'єр квартири без проведення капітального ремонту, так як її нескладно вирізати.
Інструкція
1
Важливі властивості гіпсокартону - пластичність і гнучкість. Вони дозволяють спорудити будь-які форми арок. Для створення класичної арки спочатку розрахуйте радіус заокруглення, враховуючи розміри дверного отвору, тобто, його ширину і висоту. Оскільки арка може зменшити наявний простір, рекомендується зводити її при висоті отвору менше 2 м.
2
Вставте горизонтальні і вертикальні напрямні з металевого профілю в дверний проріз. Прикріпіть їх за допомогою дюбелів і шурупів. З листа гіпсокартону виріжте 4 рівних прямокутних трикутника з катетами трохи довші радіуса заокруглення арки.
3
Намалюйте на аркуші паперу вибране вами арочне закруглення, яке в подальшому стане шаблоном.
4
Виріжте заокруглення за шаблоном і розмітці на всіх трикутниках. Закріпіть заготовки по кутах дверного отвору - 2 з внутрішньої, і 2 із зовнішнього боку. Щоб збільшити жорсткість і знизити ризик утворення тріщин, прикрутите до профілю гіпсокартон за допомогою шурупів.
5
Закончите формування арки, надрізавши стінки профілю з кроком 6-8 см, після чого вигніть профіль по заокругленню. Надійно закріпіть конструкцію шурупами.
6
Почніть з середини вигину і поступово переходите до країв. У місці примикання профілю з торцями отвору, метал загніть всередину і закріпіть цей відрізок дюбелем. Спиляєте зайві виступаючі частини металевих профілів і гіпсокартону.
7
Далі виріжте смугу з гіпсокартону ширше товщини стіни на 2-3 см і довше вигину арки на 10 см. Просвердлите в смузі ряд отворів з кроком 6-8 см. Зволожите гіпсокартон мокрою губкою, щоб додати йому гнучкість.
8
Дбайливо прикріпіть заготовку до профілів, повторюючи арочний вигин. Далі гіпсокартон повинен сохнути не менше 12 годин. Ретельно зашпаклюйте шви, стики, не зачіпаючи шурупи.
9
Після повного висихання, зачистите поверхню шкіркою, видаляючи задирки. У висновку протріть готову арку вологою ганчіркою.