Як складати сорочку. Як правильно гладити сорочку.

Часто зустрічаються випадки, коли потрібно терміново надіти сорочку. Вона начебто чиста прасування й акуратно висить у шафі, але виявляється м'ятою. У зв'язку з цим потрібно швидко її гладити і поспішати на зустріч. Для того щоб такі ситуації були рідко, існує кілька способів по залицянню за сорочкою.

Розглянемо ситуацію з самого початку. Першим, про що потрібно поговорити - це прання та прасування сорочки. Перед тим, як закинути сорочку в пральну машинку, потрібно обов'язково звернути увагу на вшивний ярлик сорочки. На ньому пишуться рекомендації по догляду. Зазвичай там пишуть: Прання повинна проходити при температурі не вище сорока градусів з використанням звичайного порошку. Відбілюючі засоби застосовувати вкрай не рекомендуется.Отжімать сорочку не потрібно. Необхідно просто повісити її на плічка. Таким чином, після її висихання гладити можна буде набагато проще.Обично сильно брудняться коміри та манжети сорочки. Для такого випадку є спеціальні миючі засоби для комірців. Не можна терти комір руками і щітками. Такі дії зруйнують тканину, а комір буде бесформенний.Перейдём до дій з прасування сорочки. Найлегше гладити вологі сорочки. Якщо сорочка суха, то можна скористатися пульверизатором для зволоження. Перед тим, як почати гладити сорочку, зверніть увагу на склад тканини. Вибирайте температурний режим, відповідний даної сорочці. Темні сорочки найкраще прасувати навиворіт, щоб уникнути появи лас.Хранятся сорочки найкраще на вішалках. Після дій з прасування, потрібно дати речам охолонути, а потім повісити на вішалку. Для зберігання сорочки в складеному вигляді є хороша інструкція, за допомогою якої можна зберегти на довгі роки зовнішній вигляд вещі.Ітак, після прасування чекаємо приблизно півгодини до повного охолодження сорочки. Після цього всі гудзики потрібно застебнути. Щоб добре і правильно складати сорочку, потрібно вибрати гладку поверхню. Укладаємо на неї сорочку лицьовою стороною вниз. Загортаємо половину сорочки і перегинаємо рукав в області плеча. Аналогічні дії проводимо і з другою половиною сорочки і так же загортаємо рукав. Сорочка повинна бути у вигляді прямокутника. Необхідно стежити за тим, щоб не відбувалося звуження до низу. Нижню частину сорочки загортаємо в сторону манжет. Після цього потрібно складати сорочку так, щоб нижній край торкнувся коміра. Тепер можна сорочку покласти в шафу або чемодан.Еслі ви часто буваєте в ділових поїздках то радимо вам придбати портплед - спеціальна сумка для перевезення костюмів і сорочок.

Бездоганно випрасуваних сорочки - прикмета успішного бізнесмена, амбітного кар'єриста або просто людини, уважно ставиться до свого зовнішнього вигляду. Щоб ваші сорочки завжди виглядали гідно, їх потрібно правильно зберігати. Навчіться акуратно і швидко складати сорочки - після цього їх можна розмістити на полицях або в ящиках комода.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - прокладка для коміра;
  • - картонна вкладка;
  • - плоска коробка.
Інструкція
1
Сорочки, призначені для складання, необхідно ретельно відпрасувати. Обробіть їх гарячою праскою з функцією подачі пара. Особливо уважно пропрасуйте комірець та манжети. Щоб вони були більш твердими і виглядали акуратніше, перед прасуванням збризніть їх спреєм для підкрохмалювання білизни.
2
випрасувана сорочка повісьте на плічки і залиште на півгодини або годину. Тканина повинна повністю охолонути і висохнути. Чи не складайте сорочки відразу ж після обробки праскою, вони безнадійно помнуться. Якщо вам необхідно обробити кілька сорочок, пропрасуйте їх в один прийом, а потім займіться укладанням. При належній вправності на одну річ у вас піде не більше п'яти хвилин.
3
Застебніть гудзики на сорочці. Для більшого збереження форми комірця помістіть під нього смужку з картону або пластику. Покладіть сорочку на рівну поверхню планкою вниз і ретельно розправте тканину, прибираючи всі непотрібні складки.
4
Акуратно заведіть праву частину сорочки на спинку, складіть рукав в районі плеча і покладіть його паралельно бічному шву сорочки. Аналогічним чином вступите з лівим рукавом. У вас повинен вийти рівний подовжений прямокутник.
5
Підверніть нижній край сорочки до манжет. Після цього складіть вийшов прямокутник навпіл так, щоб його нижній край торкнувся коміра. Ще раз розгладьте тканину руками, вирівняйте бічні згини, домагаючись їх повної паралельності. Переверніть складену сорочку. Вона готова для укладання в шафу або комод.
6
Для більшого збереження форми всередину складеної сорочки можна помістити прямокутник, вирізаний з щільного картону. Такі вкладки використовують при упаковці сорочок на фабриці. Покладіть картонку на спинку на першому етапі укладання.
7
Сорочки з шовку або особливо якісного тонкої бавовни, які ви носите нечасто, зручно зберігати в плоских картонних коробках відповідного розміру. Складіть їх по схемі і помістіть всередину коробки. Тепер її можна розмістити в самому низу стопки і не боятися, що від довгого лежання на сорочці утворюються глибокі складки.