Як почати загартовування організму.

Загартовування - це корисні процедури, що підвищують здатність організму чинити опір захворюванням і впливів навколишнього середовища. Якщо почати проводити комплекс охолоджуючих та інших процедур в дитинстві, то механізми імунобіологічного захисту будуть швидко і добре розвиватися, забезпечуючи здорове життя в майбутньому. Але загартовування можна почати і в будь-якому іншому віці, головне - правильно це зробити. Різкий перехід до гартують може нашкодити людині.
Інструкція
1
Починайте загартовування, коли ваш організм повністю здоровий. При підвищеній температурі, застуді, кашлі можна займатися процедурами. Переконайтеся, що повністю одужали після хвороби, і тільки після цього починайте загартовування, інакше хвороба може ускладнитися.
2
Переконайтеся, що у вас немає ніяких протипоказань. При атеросклерозі, артриті, подагрі, астмі, туберкульозі, бронхіті, запаленні легенів не можна проводити загартовування холодною водою та іншими охолоджуючими процедурами. Але інші процедури - прийняття сонячних ванн, загартовування свіжим повітрям, банні процедури - дуже корисні для людей, хворих на бронхіт, туберкульоз та астму.
3
Якщо ви хочете почати загартовування, можна звернутися до лікаря за рекомендаціями. Це не потрібно, якщо ви добре знаєте особливості свого організму і можете правильно контролювати вплив різних чинників. Необхідний сильний самоконтроль, враховувати температуру, масу тіла, пульс, тиск, апетит, сон і загальне самопочуття.
4
Поступово збільшуйте силу подразника. Якщо ви хочете гартуватися холодною водою, починайте з обливання з відра при температурі повітря не нижче 15 градусів або приймайте холодний душ. Щоб зрозуміти, що температура води прийнятна для загартовування, опустіть у воду руку - потрібно, щоб ви відчували холод, але не льодовий. Тепла вода не дасть необхідної свіжості і бадьорості після обливання, а, скоріше, викличе озноб. Поступово можна зменшувати температуру води, а через деякий час ви зможете купатися в ополонці.
5
Бажано починати загартовування організму в теплу пору року, тому що подібні процедури взимку, пізньої осені та ранньою весною занадто суворі і можуть викликати ускладнення, особливо у жителів міст, які частіше страждають від захворювань нервової системи та інших хвороб.
6
Використовуйте різні засоби загартовування: повітря, воду, сонце. Поєднуйте їх залежно від географічних і кліматичних умов регіону, в якому ви живете. Разом з фізичними вправами ефективність загартовування підвищується. При загартовуванні важливо проводити процедури систематично. Якщо ви почали загартування, не переривайте навіть на невеликий час (якщо ви не захворіли). Після тривалих перерв необхідно починати все спочатку.
Корисна порада
Після гартують холодною водою або холодом одягніться тепліше. Організм буде адаптуватися до загартовування протягом декількох місяців. Не квапте його, збільшуйте вплив гартують факторів поступово.
Всі ми після чергової застуди даємо собі обіцянку загартовуватися. І навіть починаємо це робити. Але чи то робимо неправильно, чи то не так велике бажання, і вже через якийсь час гартують процедури забуті назавжди. А дарма. Загартовування зміцнює імунітет, активізує серцеву діяльність, уповільнює процеси старіння. Якщо ви після цих слів все-таки вирішили загартовуватися, робіть це правильно, і тоді загартовування стане для вас улюбленим заняттям.
Інструкція
1
Почніть загартовування з приємних повітряних ванн. Вийдіть на хвилину на балкон, вдихніть свіжість ранку на повні груди і повертайтеся назад у кімнату. Відразу ж відчуєте, як приємним теплом наливається тіло. І з кожним днем збільшуйте час таких «ванн». Якщо ж балкона немає, відкрийте вікно (звичайно, щоб протягу не було) і зробіть кілька простих вправ.
2
Контрастний душ - теж хороший метод загартовування. Тільки не перестарайтеся: не потрібно після гарячої води обливати себе крижаною. Температуру води теж потрібно знижувати поступово. Для першого разу підійде просто тепла вода, через кілька днів можна вже обливатися прохолодною водою. І для початку не потрібно робити це кожен день, три рази на тиждень буде достатньо.
3
Після обливання розтирала сильно рушником - тільки уберіть воду з тіла, а згодом нехай вода сама випарується з шкіри. Тут спрацюють два види загартовування - повітряні ванни і обливання.
4
Якщо ви вже не в перший раз обливаєтеся, спробуйте найяскравіший і споконвічно російський контраст - з гарячої лазні в холодну ополонку (річку) або в сніг.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1ThlpIrPLN4
Зверніть увагу
Якщо ви застуджені, не починайте загартовування, дайте організму спочатку впоратися з хворобою, а потім вже приступайте до профілактики - загартовування.