Як нейтралізувати перець. Як усунути печіння пекучого перцю.

Гострий перець викликає неприємне відчуття печіння, сльози і навіть утруднене дихання. І все ж люди не дарма люблять гостру їжу, вона корисна в багатьох відносинах, просто треба знати, як пом'якшити печіння. Найчастіше від пекучого перцю страждають рот і руки. Шкіра ротової порожнини і рук - абсолютно різна, тому і способи полегшити печіння теж різняться.
Вам знадобиться
    • молоко,
    • алкоголь,
    • сіль.
Інструкція
1
Звертайтеся з перцем обережно - легше попередити опік, ніж боротися з його наслідками. Капсаїцин - речовина, що міститься в пекучому перці, яке і надає йому пекучий смак, потрапляє на шкіру при зіткненні з м'якоттю свіжого перцю, або в рот разом з перченою їжею. Шкала пекучості різних видів перцю відображає зміст капсаїцину в кожному з них. Найпекучіші види родом з країн Південної Америки, Південно-Східної Азії і Карибського басейну, найбільш м'які з пекучих перців виростають в Європі, наприклад, італійські пеперончино. Якщо ви готуєте якусь страву з перцем або збираєте урожай перцю, стежте за тим, щоб капсаїцин не потрапив на шкіру, а також в очі. Ретельно вимийте руки з милом, якщо брали перець незахищеними руками.
2
Випийте що-небудь, що містить жир, щоб нейтралізувати печіння в роті, так як капсаїцин - жирорастворимое речовина, що не розчинна у воді. Підійдуть вершки, йогурт або молоко. дуже добре допомагає холодне питво, наприклад, холодне молоко, так як до об'єктивного ефекту (розчинення пекучого речовини в жирному молоці) додається психологічний ефект охолодження. Народні засоби в разі потрапляння пекучого перцю в рот: огірки, сіль, мед і хліб. Вважається, що вживання цих продуктів допомагає зменшити печіння.
3
Якщо пекучий перець потрапив на руки, натріть сіллю уражену ділянку. При цьому можна додати в сіль краплю води, щоб рівномірно розмазати сіль по всій шкірі. Закінчите процедуру, змивши сіль молоком, а потім водою з милом. Якщо і це не допомагає, опустіть руки в міцний алкогольний напій на кілька хвилин. Сіль очищає шкіру від в'їлося перцю, а молоко, мило, алкоголь розчиняють залишилися частинки. Спробуйте також лід, він може тимчасово зменшити чутливість роздратованої шкіри. Народний засіб: покладіть на уражену ділянку шкіри шматочок свіжого огірка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=l1jnSMfpwzQ
Зверніть увагу
Не чіпайте руками, якими різали перець, очі і губи. Шкіра тут дуже чутлива, і печіння відчувається набагато сильніше.
Корисна порада
Зухвала печіння речовина, капсаїцин, не розчиняється у воді. Для розчинення капсаїцину використовуйте рідини і продукти, що містять жир або алкоголь.