Як переплести фікус. фікус Як плести ствол відео.

Дуже декоративно виглядає фікус Бенджаміна з декількома переплетеними стовбурами. Якщо ви хочете, щоб і у вас було таке рослина, то придбайте кілька саджанців і починайте творити з ним диво.
Інструкція
1
Покладіть на дно квіткового горщика керамзит шаром в 2 см. Насипте грунтову суміш, що складається з рівних частин перегною, торфу і листової землі.
2
Посадіть 2-5 саджанців фікус а, в залежності від того, яким способом ви хочете заплести стовбури рослин. Якщо у вигляді спіралі, то достатньо 2 саджанців. Для складного плетіння потрібно більшу кількість стовбурів. Дуже красиво виглядає кругова решітка - це коли фісуси висаджують по колу в великому горщику і потім заплітають.
3
Доглядайте за посадженими саджанцями, поки вони не досягнуть в довжину 15 см, так як з меншим розміром важко працювати. Кора на держаках повинна дозріти (одеревенеть), самі стовбури - бути не менше 0,5 см завтовшки, тоді заплетені рослини будуть виглядати більш красиво.
4
Занесіть рослина в ванну, накрийте грунт поліетиленовим пакетом і включіть гарячу воду, щоб утворився пар. Залиште горщик на деякий час, щоб стволики стали гнучкими.
5
Тепер закрутіть їх так, як вам хочеться - спіраллю, кіскою або іншим плетінням. Потрібно залишити невеликі отвори. Потім стовбури в цьому місці розростуться і з'являться потовщення, які додадуть рослині особливий вид.
6
Закріпіть стволики фікус ов, використовуйте в ролі фіксаторів шпагат, поліетиленову плівку, дріт, міцну нитку. Щоб місця з'єднання зрослися швидше, можна обережно зняти кору до камбію. Обітріть зрізи від соку і щільно притисніть стовбури фіксатором. Щоб дріт або нитка не вростали в кору, замінюйте їх на нові щомісяця. Як тільки рослини підростуть, плетіння можна продовжити.
Корисна порада
Пам'ятайте, що при занадто тугому з'єднанні з часом стовбур вийде бугорчатий і негарний. Краще залишити невеликі проміжки. Тоді спочатку з'являться потовщення, а потім все порожнечі заповняться, і фікус буде виглядати дуже декоратівно.Чтоби заплести фікус гратами або забором, висадіть рослини по колу або в ряд, потім плетіть їх внахлест, нахиляючи парні вправо, а непарні вліво. В іншому, технологія та ж. При появі бічних пагонів, їх видаляють.
Фікус - рослина сімейства тутових, давно знайоме власникам домашніх квітників. Удома можна вирощувати до десяти видів різних фікусів, всі вони досить невибагливі у догляді і дуже красиві. Ця рослина має деревовидний ствол і міцні, м'ясисті листя, з нього можна виростити величезне дерево до стелі або карликова деревце в стилі бонсай.
Інструкція
1
У природних умовах фікуси - це високі дерева, ростуть вони швидко. Тому при вирощуванні їх будинку потрібно правильно вибирати розмір горщика: чим більше буде горщик, тим вище і розлогі буде дерево. Тому якщо ви візьмете містку діжку для рослини, в майбутньому воно може зайняти півкімнати.
2
Щоб виростити фікус, необов'язково купувати нову рослину, достатньо обрізати одну гілку і поставити її в банку з водою. Через деякий час у неї з'являться корінці, і можна буде посадити гілку в горщик. Земельна суміш для молодих фікусів складається з листової землі, піску і торфу в рівному співвідношенні. Дорослі рослини вимагають щільної грунту, тому потрібно додати перегній і дернову землю.
3
Фікус не любить перестановок і змін, тому треба відразу визначити місце для нього, з якого ви не будете його переносити, і де його ніщо не турбуватиме. Два рази на рік можна його пересувати - влітку ставити на балкон або терасу, з настанням холодів заносити в будинок. Вибираючи місце, врахуйте освітлення - воно має бути світлим, з притенением від сонячних променів. Деякі види фікусів (з жорсткими листям) переносять прямі ранкові промені сонця, ніжні рослини потрібно ставити в місце з розсіяним світлом. Також не ставте горщик на протязі.
4
Нормальна температура вирощування фікуса - 25-30 градусів влітку і 17-20 взимку. Але деякі види, наприклад інжир, вимагають прохолодної зимівлі - в температурі від шести до дванадцяти градусів. Це рослина погано відноситься до переохолодження грунту, тому взимку небажано ставити його на холодній підлозі або підвіконні.
5
Не встановлюйте строгий графік поливу, адже умови освітленості, температури, вологості постійно змінюються, тому рослина завжди вимагає різну кількість вологи. Потрібно стежити за станом грунту і поливати її в міру потреби. Влітку - рясно, але роблячи великі перерви, щоб земля встигла висохнути. Щоб перевірити це, опустіть палець в землю на три-п'ять сантиметрів - якщо земля не мажеться, то потрібно полити. Для цього використовують теплу воду, виливаючи її кілька разів, поки вона не почне витікати з дренажного отвору. Через півгодини потрібно злити воду з піддону. Взимку виробляти полив потрібно обережніше, надлишок вологи може стати небезпечним для фікуса в холодний час.
6
Щоб ростити фікус, потрібно підтримувати в приміщенні оптимальну вологість - 70%. У спеку або при утриманні рослини в добре опалювальному приміщенні з низькою вологістю обприскуйте листя теплою і м'якою водою.
7
Підгодовуйте фікус мінеральними або органічними добривами навесні і влітку, раз на два тижні. Взимку використовувати добрива не потрібно, при нестачі світла, вологи і тепла рослина входить в період спокою, а при зовнішній стимуляції росту воно даватиме слабкі пагони.