Як розігнати шину.

Існує два основних методи розгону центрального процесора - це збільшення частоти шини і показника множника. Перший варіант більш якісний, тому що забезпечує якісне суміщення розгону ЦП і ОЗУ.
Вам знадобиться
  • - CPU-Z;
  • - Clock Gen.
Інструкція
1
Врахуйте, що для розгону центрально процесора повинна бути вагома причина. Не варто виконувати цю процедуру без особливої необхідності. Спочатку встановіть програму, яка відображає поточний стан центрального процесора. Вона називається CPU-Z. Запустіть цю програму і вивчіть всі показники, включаючи температуру.
2
Тепер встановіть додаток Clock Gen. Виберіть ту версію утиліти, яка сумісна з вашої материнської плати. Запустіть утиліту Clock Gen. Тепер збільште частоту шини, змінюючи положення повзунка, розташованого навпроти пункту FSB.
3
Будьте вкрай обережні. Не піднімайте частоту шини більше ніж на 10 Герц в один підхід. Натисніть кнопку Save, щоб застосувати нові значення. Врахуйте, що програма Clock Gen не призначена для підвищення напруги, що подається на центральний процесор. Якщо різко збільшити частоту шини, може спрацювати функція аварійного вимкнення.
4
Перезавантажте комп'ютер і увійдіть в меню BIOS. Тепер натисніть клавіші F1 і Ctrl. Це необхідно для відкриття додаткових меню. Виберіть пункт Advanced Setup і відкрийте меню, що містить інформацію про частоти процесора і оперативної пам'яті. Збільште напругу, що подається на ЦП.
5
Збільште частоту шини центрального процесора. Паралельно ви можете збільшити частоту роботи плат оперативної пам'яті або зменшити їх тайминги. Після зміни параметрів роботи ЦП і ОЗП через меню BIOS обов'язково включите комп'ютер і запустіть утиліту CPU-Z. Перевірте стабільність роботи вищевказаних пристроїв.
6
Якщо збільшення частоти шини виявилося недостатнім заходом, то збільште на 1-2 пункту показник множника ЦП. Пам'ятайте, що загальна частота є твором частоти шина на множник. При збільшенні множника на одиницю, ви піднімаєте загальну частоту на сотні Герц.
Для збільшення потужності комп'ютера необхідно виконати ряд операцій. Враховуючи той факт, що вам буде потрібно змінити параметри роботи процесора і оперативної пам'яті, необхідно діяти дуже акуратно.
Вам знадобиться
  • - Викрутка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер (ноутбук) і утримуйте клавішу Delete для входу в BIOS материнської плати. Після цього натисніть клавіші Ctrl і F1 для відкриття додаткового меню параметрів пристроїв.
2
Тепер знайдіть пункт, який відповідає за стан оперативної пам'яті. Зменшіть показник частоти шини, через яку надходить інформація до ОЗУ, до мінімального показника. Це дозволить запобігти збільшенню частоти шини в процесі розгону.
3
Тепер відкрийте меню, що відповідає за налаштування параметрів центрального процесора. Збільште частоту шини процесора на 10-20 Гц. Якщо частота шини вже досягла максимальної планки, то збільште множник процесора на одиницю.
4
Збережіть параметри налаштувань даних пунктів і перезавантажте комп'ютер, натиснувши кнопку Save & Exit. У тому випадку, якщо після здійснення процедури розгону комп'ютер перестав завантажуватися, повторіть процедуру входу в меню BIOS.
5
Повторіть операції зворотні тим, які описані в другому і третьому кроці. Тобто збільште частоту шини оперативної пам'яті і зменшите частоту процесора.
6
Якщо ви не впевнені в правильності введених налаштувань, то знайдіть пункт Use Default Settings або його аналог, виділіть його і натисніть клавішу Enter. Тим самим ви скинете параметри меню BIOS на заводські.
7
Якщо ж після здійснення розгону комп'ютера він перестав завантажуватися взагалі, тобто ви навіть не можете зайти в меню BIOS, то вручну скиньте параметри комп'ютера. Вимкніть його і відкрийте системний блок.
8
Знайдіть БИОС-батарейку, розташовану на материнській платі. Вийміть її з гнізда за допомогою пінцета або викрутки. Замкніть цими інструментами контакти, до яких прилягала батарейка. Встановіть її назад у гніздо і включіть комп'ютер. Встановіть програму CPU-Z і переконайтеся в тому, що ваш процесор працює стабільно.