Як скопіювати подряпаний диск.

Подряпаний диск з важливою інформацією необхідно вчасно скопіювати щоб уникнути втрати даних. Не варто надовго відкладати цю процедуру, так як через деякий час диск може повністю перестати відтворюється на комп'ютері.
Вам знадобиться
  • - очищаючий засіб для дисків;
  • - тканина з мікро-фіброю;
  • - програма IsoPuzzle.
Інструкція
1
Перед спробою скопіювати подряпаний диск необхідно очистити від будь-яких забруднень його поверхню. Навіть якщо на перший погляд диск здається чистим, не нехтуйте цим етапом.
2
Для очищення придбайте тканина з мікро-фіброю. Віддайте перевагу матеріалу з антистатичними властивостями. Також купите спеціальну очищувальну рідина для диск ів. Знайти її можна в одному з магазинів, що торгують комп'ютерною або мультимедійною технікою. Вибирайте очищувальну рідина від відомих виробників, що випускають крім супутніх товарів ще й самі компакт- диск і.
3
Змочіть засобом підготовлену тканину. Очищайте поверхню диск а круговими рухами, рухаючись від його центру до країв.
4
Якщо у вас не було можливості приготувати спеціальні засоби для очищення, помийте диск в теплій воді з милом. Потім витріть його насухо тканиною без ворсу. Слідкуйте за тим, щоб на поверхню диск а не потрапляли дрібні частинки, здатні додатково подряпати поверхню.
5
Якщо у вас є можливість вибрати диск ґедзь для копіювання, скористайтеся найновішим з наявних варіантів. Поцікавтеся у знайомих. Можливо, хтось із них зможе надати вам на час свій комп'ютер з новим диск оводом.
6
Вставте компакт- диск в диск ґедзь і дочекайтеся, поки він визначиться в операційній системі. Приступите до копіювання диск а. Можливо, попередня очистка диск а дозволить це зробити. Якщо програма видає помилку, спробуйте перенести частину інформації шляхом перетягування окремих фалів з диск а в папку на комп'ютері.
7
Якщо ви не можете обмежитися копіюванням вибіркових файлів, скачайте спеціальне програмне забезпечення, яке називається IsoPuzzle. Воно дозволяє скопіювати частково пошкоджені диск і. Дана програма поширюється безкоштовно. Двічі клацніть на завантажений файл, щоб встановити його на комп'ютер. Після завершення установочного процесу запустите програму.
8
Вибравши папку для збереження файлів з диск а, натисніть кнопку Start. Програма намагатиметься скопіювати дані покроково, обробляючи кожен сектор диск а. Ви можете зупинити процес в будь-який момент, а потім продовжити роботу в зручний для вас час.