Як обчислити площу приміщення.

При проектуванні будь-якого приміщення обов'язково обчислюється його площа. Щоб дізнатися площа приміщень, можна заглянути і знайти її у відповідній документації. Якщо ж такої документації немає, можна обчислити самостійно за допомогою вимірювальних приладів.
Вам знадобиться
  • Рулетка або лазерний далекомір, кутомір
Інструкція
1
Якщо приміщення являє собою прямокутник, за допомогою рулетки (бажано брати більш точний лазерний прилад), виміряти довжину і ширину приміщення в метрах, потім перемножити із значення. Результатом буде площа даного приміщення . Деякі моделі далекомірів підраховують площі автоматично.
2
Деякі приміщення мають форму кола. Для того щоб знайти їх площа, знайдіть найбільшу хорду цього кола, яка є діаметром. Потім, зведіть отримане значення в квадрат, помножте на 3,14 і поділіть на 4.
3
Якщо приміщення має складну форму, розбийте його на кілька ділянок з спрощеною формою. Це можуть бути прямокутники частині кола або трикутники (найчастіше прямокутні). Знайдіть площа кожного з елементів приміщення окремо, потім складіть їх. Результатом буде площа всього приміщення .
4
Якщо в приміщенні є частина, що представляє собою прямокутний трикутник, виміряйте його катети, знайдіть їх твір і поділіть його на 2. Результатом буде площа цієї геометричної фігури.
5
Коли частина приміщення є сегментом кола, розрахуйте його площа. Для цього за допомогою далекоміра знайдіть радіус кривизни цього сектора. Це можна зробити, підібравши таку точку, з якої можна описати сектор відрізком однієї довжини (радіусом). Виміряйте цей радіус, а також кут, під яким видно сегмент в радіанах. Якщо кутомір вимірює кута в градусах, поділіть число 3,14 на 180 і помножте результат на градусну міру кута, отримаєте кут, виміряний в радіанах. Потім відніміть від отриманого кута його синус, вийшло число помножте на квадрат радіуса, і поділіть на 2 (S = (? - Sin (?)) • r?/2).
6
При вимірі лінійних величин в метрах, отримаєте результат в м ?, знаючи його, можна легко розрахувати кількість будівельних матеріалів або статевого покриття, які використовуються при ремонті приміщень.