Як приручити дорослого хвилястого папугу.

Виховання та приручення будь-якого домашнього вихованця - процес довгий і кропіткий. Особливо, якщо ви взяли його дорослим. Тому приручаючи дорослого хвилястого папугу не треба налаштовуватися на моментальний ефект - швидше за все, пройде кілька тижнів перед тим, як новий член родини почне довіряти вам. Але при наявності бажання і терпіння можливо приручити хвилястого папугу будь-якого віку.
Інструкція
1
Переїзд на нове місце жітельстваСледует пам'ятати, що переїзд в незнайоме місце і зміна власника є великим стресом для дорослого хвилястого папугу. Тому, привізши птицю додому, дайте папузі можливість самостійно перебратися з перенесення в нову клітку. Будьте при цьому дуже акуратні і стежте за тим, щоб папуга не випурхнув у приміщення. Не чіпайте птицю руками - на тлі стресу це може викликати стійке негативне ставлення до вам.Запріте клітку і дайте папузі можливість прийти в себе і оглянути своє нове житло. Залиште папужки одного в кімнаті і постарайтеся не тривожити протягом дня. Не лякайтеся, якщо в перший день папуга буде сидіти нерухомо і не буде ні на що реагувати - це цілком допустимо.
2
Перший тиждень перебування в новому домеУстановіте клітку на рівні своїх очей. Протягом першого тижня підходите до клітки з хвилястим папугою тільки в разі потреби. Але при цьому, займаючись своїми справами, намагайтеся щоб новий мешканець міг спостерігати за вами і звикати до вашого обліку.Не дозволяйте дітям та іншим членам родини наближатися до клітки і тим більше, чіпати птицю руками. Міняючи корм і воду намагайтеся не робити різких рухів. Розмовляйте з папужкою заспокійливим, ласкавим тоном, частіше вимовляєте його ім'я. Протягом першого тижня перебування папугу у вашому будинку чистити його клітку не рекомендується. Постарайтеся зробити так, щоб клітка стала для папугу найспокійнішим і безпечним місцем у вашій квартирі.
3
Приступайте до приручення папугу На початку другого тижня можна приступити до занять з приручення птиці. Приберіть ввечері годівницю з їжею. З ранку, коли ваш вихованець зголодніє, ретельно вимийте руки в проточній воді, насипте трохи корму на руку і акуратно помістіть долоню в клітку папугу. Слід врахувати, що папуги не люблять різких запахів і неохоче йдуть на руку якщо вона пахне сигаретами або парфумерією. Слідкуйте за тим, щоб всі ваші рухи були повільними і плавними, інакше птах може злякатися. Дочекайтеся поки папужка склюет весь корм з вашої долоні. Після цього поверніть годівницю на місце. Щодня повторюйте дане упражненіе.Убедітесь в тому, що папужка спокійно і без страху бере корм з вашої долоні. Ускладните задачу - відсувайте долоню з кормом таким чином, щоб папуга був змушений сісти на вашу руку. Через деякий час запропонуйте йому сісти на палец.Волністого папугу, який спокійно сідає на руку можна відпускати політати по квартирі. Перед тим, як випустити птицю, не забудьте вжити заходів безпеки - закрийте балконні двері та кватирки, занавесьте вікна і прикрийте дзеркала. Не дозволяйте папузі сідає на дивани, крісла та пол.По завершення місяці клітку з папугою можна буде тримати відкритою.
Корисна порада
Не рекомендується випускати дорослого хвилястого папугу з клітки протягом як мінімум першого місяця перебування на новому місці.