Як налагодити відносини з колегами.

Кожна людина прагне досягти чогось у житті, пробує робити що-небудь по-своєму, у кожного є свої цілі. Часто трапляється так, що люди, яких пов'язують узи спільної ділової активності, колеги по роботі, співробітники, стикаються в своїх інтересах і виникає конфлікт. Як же налагодити відносини з колегами? Адже на роботі ми проводимо значну частину життя, і добре б проводити її в доброзичливій атмосфері.
Інструкція
1
Спробуйте налагодити відносини з якомога бо? Льшим кількістю колег, що відносяться до вас нейтрально. Можете запропонувати їм свою допомогу в роботі (звичайно, не на шкоду своїй), під час обідньої перерви обговоріть прочитану книгу чи який вийшов на екрани фільм. Поздравляйте колег зі святами, даруєте сувеніри, маленькі подарунки.
2
За жодних обставин не сплетничайте с колегами про інші співробітниках. Раніше чи пізніше, але вони про це дізнаються. Попліткувати люблять багато, але пліткарів не любить ніхто. Так що тримайте себе в рамках.
3
Зосередьте всю свою увагу на безпосередньому виконанні своїх службових обов'язків. Чи не конфліктуйте з колегами на шкоду роботі, щоб не давати їм зайвий привід для неприємних висловлювань на вашу адресу. До того ж, начальство вашої боротьби теж не оцінить.
4
Навіть якщо у вас випадково утворилося «вікно» в роботі, не байдикував на очах у колег. Подбайте про свою репутацію.
5
В чужому суперечці, навіть якщо вас попросять про це, ніколи не беріть на себе роль третейського судді. Ввічливо відмовтеся, пославшись на термінову роботу або вашу некомпетентність у питанні спору. Словом, знайдіть будь-яку причину, щоб не втручатися в чужий конфлікт.
6
Якщо ви все-таки опинилися в конфліктній ситуації, постарайтеся обов'язково залагодити інцидент. Ні в якому разі не замикайтеся в собі, даючи конфлікту розростатися, навпаки, відкрито оголосіть своєму опонентові про ваш намір його залагодити і зберегти хороші відносини . Запропонуйте колезі спокійно висловитися, уважно вислухайте його доводи. Природа людини така, що тільки в тому випадку, коли він відчуває, що його вислухали до кінця, і його повідомлення дійшло до адресата, він може дозволити собі відкритися і вислухати іншого. Вислухавши, спокійно поясніть свою позицію, постарайтеся зрозуміти один одного і домовитися, відшукавши точки дотику. Знайте, що вирішити конфлікт - означає зберегти добрі взаємо відносини . Інакше люди не намагалися б миритися.
7
І, нарешті, переглянете взагалі своє ставлення до людей і, зокрема, до колег. Помічайте для себе їх позитивні сторони і риси характеру. Адже недарма кажуть, що наші недоліки - продовження наших достоїнств і навпаки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=504fG4rN5hs
У новому колективі спочатку завжди трохи незатишно. Будьте готові до того, що протягом двох місяців колектив, в який ви потрапили, буде придивлятися до вас і ставитися насторожено. Ви станете об'єктом підвищеної уваги. Ваш зовнішній вигляд, будь-яка дія підлягають упередженому обговоренню.
Інструкція
1
Приступивши до роботи, необхідно облаштувати робоче місце таким чином, щоб воно викликало позитивне ставлення до вас з боку інших співробітників. На робочому столі не варто відразу розставляти фотографії, де присутні інтимні подробиці особистого життя. Це допоможе уникнути провокаційних і особистих вопросов.Содержіте робоче місце в чистоті і порядку. Брудна гуртка, огризки фруктів викличуть негативне до вас ставлення. Уникайте негативних висловлювань про своє нове місце роботи, якщо воно вас не влаштовує.
2
Робочий день починайте з привітання. Добрі слова, посмішка, кивок голови сподобаються вашим новим колегам, навіть якщо ви десь допустите незначну помилку.
3
Не забувайте робити компліменти. Намагайтеся хвалити людей за те, що ви дійсно цінуєте: одного - за пунктуальність, іншого - за посидючість, третього - за акуратну зачіску.
4
Виключіть різку критику і хвастощі у присутності колег. Така поведінка може образити когось із них. Ніколи не відповідайте грубістю на грубість. Ваша стриманість викличе тільки повагу і розуміння. Дотримуйтеся дистанції в спілкуванні з тими, хто прагне надати вам негативну інформацію про інших.
5
Розмовляючи по телефону, будьте завжди гранично ввічливі.
6
Намагайтеся не заважати робочому процесу. Самі чітко виконувати посадові обов'язки.
7
Надавайте підтримку колегам в тих питаннях, в яких ви розбираєтеся краще за інших. Запитуйте ради, якщо виникне така потреба, у досвідченіших і авторитетних співробітників.
8
Пам'ятайте, що відносини з співробітниками повинні бути робочими. Колектив - не місце для особистих відносин.
9
Не відмовляйтеся від участі в корпоративних вечірках. На них не прийнято багато пити і йти, не дочекавшись закінчення заходу.
Корисна порада
Не забувайте, що налагодити стосунки в колективі не завжди легко. Але від того, наскільки вам комфортно працювати поруч з колегами по роботі, залежить ваш настрій і продуктивність роботи.