Як відсвяткувати різдво.

Різдво - довгоочікуваний і улюблений усіма християнами свято. Цілий рік ми поспішаємо, метушимося, добуваємо хліб насущний, веселимося і сумуємо, вболіваємо чи робимо справи. Але кожен з нас згадує різдвяні вечори. Історично так склалося, що в Росії багато десятиліть було прийнято зустрічати з ялинкою весело і пишно Новий Рік, а Різдво не святкували, і багато традицій цього світлого свята забуті. У православних християн Різдва передує піст. Він триває з 28 листопада по 6 січня. До кінця року час біжить дуже швидко. Ми поспішаємо все завершити, все купити і багато ще. Ось пролітає Новий рік, і настає останній тиждень поста перед Різдвом. Все навколо знову затихає в ці дні, час уповільнює хід, і ми заспокоюємося в очікуванні радісного дня. Люди вірять, що в цей день світ стане іншим. Головні герої в свято Різдва - це наші діти. Сьогодні дуже багато людей вважають важливим дотримуватися дізнатися і зрозуміти традиції, згідно з якими було прийнято святкувати в цей день.
Інструкція
1
6 січня настає Різдвяний святвечір - найсуворіший день Різдвяного посту. У Різдвяний святвечір ми чекаємо, коли на небі зійде перша зірка, що сповіщає про народження чудесного немовляти. До цього моменту не прийнято нічого їсти крім сочива і узвару. Сочиво - це пророщені зерна пшениці з медом. Узвар - це компот з сухих фруктів.
2
Коли ж на небі сходить перша зірка, прийнято збиратися зі своїми близькими за накритим столом. Стіл покривають святковою скатертиною і ставлять найкращу посуд во славу народженому Спасителю. Але всі страви на столі без м'яса, молока і яєць, так як ще триває піст.
3
На наступний день закінчується піст і настає свято Різдва. Для Різдвяного столу смажать качку чи гуску, за традицією так само на столі має обов'язково бути страва з риби. З випічки в Росії було прийнято до Різдва піч козули, їх ще називають сонечками. Вони символізують тих тварин, які були в яслах, коли народився Спаситель.
4
До Різдва прийнято ставити в будинку ялинку чи сосну і прикрашати її. Різдвяне дерево символізує світову вісь, яка з'єднує добро і зло, небо і землю. Прикрас на ялинці має бути, якнайбільше, і найрізноманітніших. Це означає, що в світі є все відразу. А на вершині дерева встановлюється зірка, що символізує Віфлеємську зірку, що зійшла на небі і що сповістила про народження Богонемовляти.
5
В Різдво все дарують один одному подарунки, подібно волхвам, котрі принесли дари народженому Спасителю. Їх прийнято складати під ялинкою.