Як побудувати спортзал.

При будівництві спортивних залів необхідно враховувати масу архітектурних і дизайнерських нюансів, серед яких особливу роль відіграє функціональний аспект. Особливу роль так само грає правильний підбір будівельних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - оздоблювальні матеріали;
  • - фарби на водній основі;
  • - лінолеум або ламінат;
  • - дзеркала.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до планування майбутньої будівлі, вирішите, якими саме видами спорту будете там займатися. Якщо зал призначається для командних ігор з м'ячем (волейбол, баскетбол, гандбол і т.д.), то висота стель повинна бути не менше 5 м, довжина - не менше 26 м і ширина - 14 м. Якщо ж ви плануєте займатися на тренажерах , то його площа буде залежати від наповнення спортивним інвентарем, а висота стелі буде дорівнювати 3-3,5 м.
2
Для побудови спортзалів немає жорстких вимог в плануванні, адже найголовніше - щоб вам було зручно. Візьміть за основу класичне прямокутне приміщення і на кресленні «розставте» весь ваш спортивний інвентар по місцях. Якщо виникне необхідність, додайте додатковий простір.
3
Вирішивши побудувати невеликий зал для сімейних занять спортом, вибирайте для обробки натуральні матеріали (найкращий варіант - дерево). Використовуйте фарби на водній основі. Вони швидко сохнуть, довговічні і не виділяють в навколишнє середовище токсичних речовин.
4
Особливу увагу приділіть покриттю підлог. Якщо ви вирішили постелити лінолеум, то врахуйте, що не всі вони підійдуть для майбутнього спортзалу. Вам потрібен лінолеум, виготовлений за ГОСТ 18108-80. Він практично не виділяє шкідливих домішок у повітря. Якщо вам пропонують купити підозріло дешевий лінолеум без вказівки ГОСТу, швидше за все, це лінолеум для приміщень з низькою прохідністю людей. Він у кілька разів більш токсична, і може призвести до різкого погіршення самопочуття, особливо в поєднанні з інтенсивними фізичними навантаженнями. Ви також можете застелити підлогу залу ламінатом. Цей матеріал є більш міцним і менш небезпечним для здоров'я. Якщо на лінолеумі масивні тренажери залишають вм'ятини, то ламінат довго зберігає презентабельний вигляд.
5
Одну стіну спортзалу залиште без вікон. Після закінчення будівництва закріпіть на ній дзеркала.
6
Продумайте так же, де буде знаходитися гігієнічна зона. Адже після тренування людині обов'язково потрібно прийняти душ. А в зимовий період різкий перепад температур може стати причиною застуди. Тому краще об'єднайте свій спортзал з житловим приміщенням, щоб вам не довелося виходити на вулицю.