Як зміцнити дитячий імунітет.

Якщо дитина часто хворіє, швидко втомлюються і погано їсть, то причина хворобливості і слабкості, можливо, криється в зниженому імунітеті - захисних сил організму не вистачає, щоб протистояти хворобам і несприятливим умовам навколишнього середовища . Якщо ви хочете, щоб ваша дитина росла здоровою і міцним, про його імунітеті необхідно подбати.
Інструкція
1
У першу чергу, дбаючи про підвищення імунітету дитини, не захоплюйтеся новомодними течіями. Офіційна медицина закликає батьків проводити вакцинацію дітей від таких захворювань, як поліомієліт, туберкульоз, дифтерія, коклюш практично з самого дитинства. Не поспішайте від них відмовлятися. Обов'язково проводите всі щеплення вчасно, якщо у дитини немає до них протипоказань. Через випадки відмови від застосування вакцини в останні роки спостерігаються "спалахи" поліомієліту та дифтерії. Зрозумійте, що набагато простіше запобігти хворобі, ніж відновлюватися після лікування.
2
Запитайте у лікаря-імунолога. Не намагайтеся самостійно купувати аптечні препарати для зміцнення імунітету. Деякі з них мають занадто серйозним і сильним дією. Тому, призначення лікарських препаратів відбувається тільки при огляді дитини лікарем. Особливо це стосується дітей, які не досягли віку одного року.
3
Не поспішайте відмовлятися від грудного вигодовування. Помічено, що імунітет дітей «искусственников» набагато слабкіше, ніж у малюків вживають грудне молоко.
4
Зміцніть імунітет дитини за допомогою звичайного загартовування. Починати проводити процедури можна з самого народження. Під час кожного сповивання малюка, залишайте його на 5-10 хвилин роздягненим. Але тільки в тому випадку, якщо кімнатна температура не нижче 18 градусів. Поступово додавайте по одній хвилині і доведіть час процедури до півгодини. Якщо температура в приміщенні вище 20 градусів НЕ кутайте дитини. Через це він може почати потіти, що призведе до застуди.
5
Проводьте з дитиною більше часу на відкритому повітрі.
6
У міру дорослішання привчайте малюка до рухливих ігор. Дотримуйтеся режиму дня. Одним з важливих чинників зміцнення імунітету є здорове харчування. Часом батьки намагаються дотримуватися правильного раціону для дитини, обмежуючи споживання жирів, але часто поступаються прохань і балують різними солодощами. Пам'ятайте, що зайва кількість вуглеводів шкодить здоров'ю і знижує імунітет не менше, ніж значне вживання жирів.
7
Спробуйте зміцнити імунітет дитини народними засобами. Вони діють набагато м'якше аптечних препаратів і не мають такої кількості протипоказань. Найчастіше для цих цілей використовують відвари і сиропи шипшини, мед, часник, Але навіть перед їх вживанням краще проконсультуватися у педіатра.