Як фотографувати немовлят.

Малюки так швидко ростуть і змінюють свій вигляд, що буде великим упущенням з боку батьків не відобразити ці перетворення на фотографіях. Фотографувати немовлят не складає особливих труднощів: вони не упираються і не зникають з кадру в найостанніший момент. Трудність полягає лише в тому, щоб урізноманітнити знімки малюка, сплячого більшу частину дня, і вловити підходяще вираження крихітного личка. Щоб отримати запам'ятовуються знімки, необов'язково вдаватися до послуг професійного фотографа.
Інструкція
1
Уникайте використання спалаху. Вона може налякати дитину і зіпсувати йому зір. Отримати м'яке і рівне освітлення можна за допомогою рефлекторів. Ви також можете проводити зйомку біля вікна, щоб освітлення було природним. Якщо дитину на руках триматиме дорослий, необхідно стежити, щоб він не перекривав падаючий на дитину світло.
2
Знімайте більше крупних планів особи. При перегляді таких фотографій найкраще видно, як малюк взаємодіє з навколишнім світом. Найцікавішими будуть знімки, зроблені на рівні очей дитини. Великі плани крихітних ручок і ніжок можна зробити, використовуючи макро- або зум-об'єктив. Функція серійної зйомки дозволить зловити цікавий момент.
3
Включайте в кадр той об'єкт, до якого тягнеться дитина. Компонуйте його таким чином, щоб до нього увійшли тільки цей предмет і малюк. Робіть знімок з верхньої точки, якщо малюк лежить в ліжечку. Не використовуйте білий фон, а для дитини вибирайте одяг спокійних світлих і пастельних тонів. Зовсім крихітного малюка можна покласти на ковдру і повісити ззаду світлу простирадло. Тканини без візерунків добре відбивають світло і не відволікають увагу. Для відділення заднього фону збільште діафрагму і знімайте крупним планом, перебуваючи на великій відстані і використовуючи довгофокусний об'єктив.
4
Фотографуйте малюка в моменти годування або переодягання: Це найпростіший спосіб передати особливий зв'язок, що існує між мамою і дитиною. Якщо мама з якихось причин не хоче бути присутнім в кадрі, зробіть знімок дитини, личко якого визирає з-за маминого плеча. Фотографуючи маленького чоловічка, перебуваєте поблизу від нього і виключіть з кадру порожній простір. Заздалегідь продумуйте композицію знімка, намагайтеся зробити його оригінальним. Якщо ви надягнете на малюка цікавий костюмчик або шапочку, то малюнок вийде незвичайної, навіть якщо він буде спати під час зйомки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5QAlzpS-D3I
Корисна порада
Щоб показати, яким малюк був в певному віці, використовуйте в композиції своєрідні точки відліку: мірну стрічку, ростомір, іграшки різного розміру.