Як робити інгаляції при кашлі.

Інгаляції - це введення в організм зважених у повітрі лікарських засобів при допомогою дихання. Вони мають більшу ефективність для зниження в'язкості вироблюваної мокротиння. Тому їх рекомендують робити для лікування кашлю.
Інструкція
1
Оберіть самі, який спосіб здається для вас найбільш зручним. Всього існує чотири види процедур. Це: парові, тепловлажние, вологі і масляні.
2
Якщо ви бажаєте використовувати тепловлажние інгаляції, то згадайте дитячі роки, коли вас накривали ковдрою над каструлею з гарячою картоплею. Ви дихали парою і обливалися потом. Ось це і є тепловологої інгаляція. Вона робить дуже хорошу дію на слизову оболонку носа, глотки, гортані і бронхів. Значно розріджує слиз. Тому досить часто при кашлі проводять саме її. Рекомендований час процедури близько десяти хвилин. В якості розчину використовують настої трав: евкаліпта, календули, шавлії, ромашки. Можливо при менение картоплі, часнику. Використовують також і ефірні масла.
3
Парова інгаляція багато в чому повторює тепловологої. Але посуд для розчину потрібно брати трохи звужується догори. Таким чином, ви будете безпосередньо дихати парою з зваженими частинками кошти. Укутуватися теплою ковдрою немає необхідності. Процедура триватиме не більше п'яти хвилин. Температура пара повинна бути при мірно 45 градусів. Використовують для їх проведення відвари трав і ефірні масла. Особливо гарні масла хвойних порід дерев. Після інгаляції бажано розтерти область грудей з ефірною олією.
4
Вологу інгаляцію ви проводите кожен раз, коли користуєтеся лікарськими спреями, що продаються в аптеках.
5
Масляні інгаляції надають захисну дію і перешкоджають подразнення слизових оболонок. Для їх проведення необхідно змішати кілька крапель ефірного масла з масляною основою. Причому дихати необхідно над сумішшю підігрітою до 38 градусів. Врахуйте, що подібна процедура має протипоказання, і краще порадитися з лікарем. Якщо під час інгаляції ви відчули в глотці печіння, процедуру негайно припиняйте. Час інгаляції 5 - 10 хвилин. Ефірні масла, рекомендовані до використання: ментоловое, евкаліптова, анісова, соснове, м'ятна, розмаринове.
Зверніть увагу
Але дуже хорошим і головне доступним і не дорогим засобом може стати інгаляція картоплею. Для того, що б зробити інгаляцію потрібно відварити картоплю, бажано в шкірці. Після того, як картопля зварилася потрібно злити воду і нахилившись над каструлею з гарячою картоплею вдихати її пари.
Корисна порада
Інгаляція - метод введення розпорошених лікарських речовин в дихальні шляхи. Це один з основних методів лікування хворих із захворюваннями дихальної системи. Інгаляції можуть бути природними і штучними. Однією з найпоширеніших парових інгаляцій є можливість дихати над картоплею (відкрити кришку каструлі, в якій вариться картопля "в мундирі", і вдихати пару протягом 5-7 хвилин).
Інгаляція - це введення лікарського засобу шляхом вдихання, яке застосовується при лікуванні бронхіту, фарингіту, пневмонії, тонзиліту та інших запалень верхніх дихальних шляхів. Цим же способом попереджають і усувають напади бронхіальної астми. Основна перевага даного лікування в тому, що інгаляція надає локальне вплив, не завдаючи шкоди іншим органам.

Щоб робити інгаляції правильно і добитися позитивного результату, слід дотримуватися нескладних правил.

  • Запам'ятайте головне - робити інгаляцію можна через годину-півтори після їжі.
  • Якщо ви проводите процедуру при кашлі, необхідно вдихати і видихати речовини через рот, при нежиті - через ніс.
  • Після процедури не рекомендують говорити і приймати їжу близько години.
  • Не відволікайтеся під час інгаляції.
  • Якщо вдихаєте і видихаєте через рот, подбайте про те, щоб одяг була вільна в шиї - дихання не повинно утруднятися.

Для інгаляції можуть застосовуватися прості розчини, що складаються з декількох компонентів (наприклад, вода і сода), і досить складні, до складу яких входять лікарські трави та медикаменти. При нежиті можна скористатися таким розчином: три-чотири краплі евкаліптової чаю і перцевої м'яти на літр води.

Лікувальні та профілактичні інгаляції

Правильно робити інгаляції можна в домашніх умовах. Ви можете скористатися широкою каструлею, воду необхідно нагріти до температури вище 30 ° -40 °. Лікарським засобом може бути бджолиний мед, який розлучається з водою у співвідношенні 1: 5. Можна використовувати питну соду - на літр окропу знадобляться дві-три столові ложки. При бронхіті слід робити інгаляції з лужними розчинами, які підсилюють відходження мокроти.Воспалітельние процеси дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, лікують за допомогою інгаляцій мінеральною водою. Найчастіше використовують слабощелочние води. Вода перед використанням повинна відстоятися до тих пір, поки не вийдуть всі гази. Досить корисними є профілактичні інгаляції з цибулею або часником, а також ефірними маслами базиліка, евкаліпта. Флакончики з маслами необхідно залишити відкритими в приміщенні, де ви проводите велику частину часу. Перед виконанням інгаляції переконайтеся, що ви нормально переносите вплив лікарських препаратів, які входять до складу. Якщо після процедури ви відчули себе гірше, повідомте про це лікаря.