Як зробити укол внутрішньом'язово людині.

Якщо обставини склалися так, що медичного працівника поруч немає, а внутрішньом'язева ін'єкція необхідна, вам це можете зробити самостійно. Головне - не боятися і дізнатися точно, як такі уколи робляться правильно. Для цього ви можете скористатися порадами фахівців.
Інструкція
1
Вимийте руки, а потім протріть їх спиртом.
2
Підготуйте необхідні інструменти і матеріали: два лотка - для стерильного та відпрацьованого матеріалу, ватяні кульки, змочені спиртом, шприц, призначений препарат, а також пилку для розкриття ампули.
3
Прочитайте інструкцію по застосуванню лікарського препарату, слід звернути увагу на термін придатності і на те, як його потрібно вводити. Наприклад, масляний препарат ви повинні будете нагріти до температури тіла. Всі ці особливості вказуються на упаковці. Шприц повинен бути для внутрішньом'язових ін'єкцій на 5 або 10 мл, в залежності від дози ліків.
4
Якщо ліки для уколу вироблено у вигляді порошку, то його слід розвести новокаїном, який продається в ампулах, або дистильованою водою. Візьміть шприц і дві голки. Візьміть ампулу з рідиною, наберіть її в шприц, спиртом протріть гумову кришку пляшечки з порошком і введіть туди рідину. Збовтайте вміст до розчинення. В шприц наберіть ліки, а потім поміняйте голку.
5
Якщо ліки в ампулах, то струсіть ампулу, постукайте злегка по її кінчика, протріть кінчик спиртом. Пилянням обробіть підставу кінчика ампули. Якщо на ампулі виявите точку, нанесену фарбою, значить надріз там вже є, у вузькому місці. Відламайте кінчик ампули з допомогою шматочка ватки.
6
Відкрийте упаковку шприца і надіньте на нього голку. Після цього ковпачок голки зніміть, введіть шприц в ампулу і наберіть препарат.
7
Підніміть шприц вертикально, голкою вгору, і злегка постукайте по ньому, щоб зібрати вгорі всі бульбашки повітря. Потім випустіть повітря зі шприца - з голки повинна бризнути рідина.
8
Покладіть хворого на живіт або на бік.
9
Визначте місце уколу: найлегше новачкові зробити укол у верхню зовнішню частину сідниці, але допускаються ін'єкції і в передню зовнішню частину стегна.
10
Продезінфікуйте місце уколу спиртом.
11
Розтягши в місці уколу шкіру, швидко і рішуче під прямим кутом введіть голку на? її довжини в м'яз. Врахуйте, що голка повинна дістатися до м'яза. Недостатньо глибокий укол може викликати подальше запалення.
12
Повільно натискаючи на поршень шприца, вводите ліки - чим повільніше, тим менше ймовірність утворення шишки на місці ін'єкції.
13
Виймати голку потрібно швидким рухом, під тим же кутом, під яким її і вводили. Після цього ще раз протріть місце уколу спиртом.