Як зшити штори і покривало. Як красиво сшітьштори і покривало з фото.

Проектуючи дизайн спальні самостійно, ви маєте можливість створити гармонійний інтер'єр. Домогтися цього можна, поєднуючи колір і текстуру штор і покривала. Важливо так само щоб елементи текстилю підходили до шпалер і меблів.
Вам знадобиться
  • - швейний сантиметр;
  • - лекала;
  • - відрізи тканини;
  • - мережива або бахрома;
  • - нитки;
  • - ножиці;
  • - швейна машина;
  • - декоративні металеві тримачі.
Інструкція
1
Щоб пошити штори і покривало, вам спочатку знадобиться зробити заміри ліжка і вікна. До отриманими значеннями додайте витрата тканини на шви, драпірування і декоративні елементи (рюші, нашивки). Якщо збираєтеся купувати тканини натурального походження, додайте 10-15 см на усадку.
2
За покупкою матеріалу краще йдіть не в звичайний швейний магазин, а в спеціалізований. Справа в тому, що більшості швейних магазинів широкого профілю продаються тканини для пошиття одягу. Їх ширина в середньому дорівнює 1,5 м. А вам знадобиться відріз шириною 2-2,5 м.
3
Оберіть тканина, яка за кольором і фактурою поєднується зі шпалерами або контрастує з ними (якщо така ваша задумка). Відразу ж підберіть нитки і фурнітуру під колір. Якщо у вас вдома карниз з гачками, то ви можете купити стрічку з петлями. Вона легко пришивається до штор.
4
Купивши тканину, приступайте до кройке, керуючись золотим правилом "сім разів відміряй - один раз відріж». Здавалося б, що може бути простіше, ніж вирізати прямокутник? Проблема в тому, що при одноразовому вимірі можна допустити маленьку неточність, яка призведе до великого перекосу. І у вас вийде не прямокутник, а паралелограм. Тому перед розрізанням зробіть контрольні заміри на декількох ділянках.
5
Робити викрійку штор і покривала в натуральну величину не потрібно. Але для декоративних елементів невеликого розміру зробіть лекала.
6
Розріжте всі деталі штор і покривала. Обробіть їх краю на оверлок, щоб запобігти разметиваніе.
7
Пришийте до покривала рюші, бахрому або інші прикраси. До шторам пришийте стрічку з петлями або зробіть широкі навісні петлі (це залежить від моделі вашого карниза).
8
Пропрасуйте штори і покривало. Ображати нитки. Тепер штори і покривало готові до експлуатації.
Корисна порада
Якщо ви шиєте штори вперше, не вибирайте занадто складний дизайн. Однак, бажаючи прикрасити свій інтер'єр витонченими драпіровками і «хвилями», ви можете зробити їх за спрощеною схемою. Закріпіть в обраних містах металеві настінні утримувачі і зафіксуйте за їх допомогою декоративні елементи.