Як продовжити життя ялинці.

«І ось вона святкове на свято до нас прийшла і багато-багато радості дітворі принесла!», - Співається у всім відомій новорічної пісеньці. І дійсно, жива ялина - це справжня прикраса будинку в свята. Але як же продовжити життя ялинці, що б вона радувала і дітей і дорослих якомога довше?
Інструкція
1
Перш за все, важливо правильно вибрати святкову ялина. Оглядаючи деревця на ялинковому базарі, віддайте перевагу ялинці з міцним стовбуром і пружними гілками. Колючки повинні бути яскраво-зеленого кольору і не відпадати від найменшого дотику. При транспортуванні дерева обережно прикріпіть всі гілки до стовбура мотузкою, щоб вони не пошкодилися.
2
Якщо ви придбали деревце заздалегідь, то не варто відразу ж вносити його в теплу кімнату. Краще поставити ялинку на балконі, попередньо обернувши в тканину або папір. Коли настане час прикрашати ялинку, внесіть деревце в будинок, але не розгортайте тканину. Нехай ялинка поступово звикає до кімнатної температурі, інакше всі голки швидко обсиплються. Потім відрубайте нижні гілки ялинки і зробіть зріз сантиметрів на 20. Опустіть ствол в воду, в яку попередньо додайте 2 ложки одеколону або нітхінола, а також ложку гліцерину.
3
Традиційну хрестовину, якою користувалися ще наші бабусі, краще замінити на сучасну підставку з ємністю для води. Ствол повинен щільно і стійко стояти в тринозі, для цього можете скористатися спеціальними розпірками. У воду можна додати або кілька ложок гліцерину, або аспірин, ложку солі і цукор. Деякі також радять, зробити живильний розчин з чайною ложкою сечовини. Зверніть увагу на те, що воду необхідно час від часу міняти і підливати.
Зверніть увагу
1) Вибирайте здорову і молоду ялина не надто великого размера2) Чи не ставте ялинку відразу в кімнату, нехай краще спочатку постоїть на балконе3) Якщо ви занурте ялинку не в воду, а в пісок з поживною сумішшю, то вона навіть може пустити коріння
Запах ялинової хвої у багатьох асоціюється з новорічними святами. На жаль, жива ялинка в умовах сухого повітря квартири може швидко обсипатися. Втім, якщо слідувати серії нескладних рекомендацій, можна зберегти ялинку свіжою і продовжити відчуття свята у своєму домі.
Вам знадобиться
  • Для першого способу:
  • - марганцівка;
  • - промитий річковий пісок.
  • Для другого способу:
  • - аміачна селітра;
  • - калійна селітра;
  • - суперфосфат.
  • Для третього способу:
  • - цукор;
  • - аспірин.
Інструкція
1
Свіжістю новорічної ялинки найкраще потурбуватися ще при її покупці. Якщо ви придбаєте підсохнуло деревце, ніякі хитрування не допоможуть повернути йому первісну свіжість. При виборі ялинки зазвичай рекомендують звернути увагу на колір її хвої. Він повинен бути яскраво-зеленим, без жовтизни. Ялинові гілки повинні бути гнучкими, а при постукуванні стволом про землю з них не повинна обсипатися хвоя.
2
Куплену заздалегідь ялинку загорніть в пакувальний папір, поліетилен або мішковину і помістіть на балкон.
3
Перед тим як наряджати ялинку, внесіть її в приміщення і дайте поступово зігрітися, не знімаючи упаковки. Коли деревце зігріється до кімнатної температури, розв'яжіть мотузки і приберіть пакувальний матеріал.
4
Очистіть низ стовбура від кори на висоту десять сантиметрів і обновіть зріз. Це можна зробити за допомогою ножівки. Іноді рекомендують злегка розщепити нижню частину стовбура молотком. Якщо на тій частині ствола, яку ви очистили від кори, є гілки, зріжте їх.
5
Існує декілька поширених способів продовжити життя новорічній ялинці. Деревце можна поставити у відро, наповнене вологим піском. Якщо ви віддаєте перевагу цей варіант, засипте в відро промитий річковий пісок і зволожите його відстояною водою, додавши до неї кілька кристалів марганцівки. Помістіть в пісок ствол ялинки так, щоб очищена від кори частина ствола перебувала нижче рівня піску. Пісок слід підтримувати у вологому стані.
6
Можна поставити ялинку в живильний водний розчин. Для його приготування додайте в відро води дві чайних ложки аміачної селітри, половину чайної ложки калійної селітри і чайну ложку суперфосфату. Столову ложку такого розчину слід додавати в воду, в якій стоїть ялинка, кожен день.
7
Продовжити життя ялинці зможе живильний розчин, приготовлений з розрахунку три чайних ложки цукру і таблетка аспірину на літр води.
8
Кожен день обприскуйте ялинку відстояною водою і тримаєте деревце подалі від гарячих батарей.