Як ремонтувати електроніку.

Від людини, яка проводить ремонт електроніки, потрібна певна кваліфікація. Однак якщо дотримуватися загальноприйнятих канони ремонту електроніки й оволодіти необхідними знаннями по елементній базі і навчитися надійно і акуратно паяти, то можна ремонтувати нескладні електронні схеми самому.
Вам знадобиться
  • - Паяльник;
  • - припой;
  • - лупа;
  • - осцилограф;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Приступаючи до ремонту електронної схеми, вимкніть живлення ремонтованого пристрою. Розберіть корпус і уважно огляньте дроти, якими підключені зовнішні датчики та виконавчі пристрої. Якщо знаєте параметри датчиків, перевірте їх за допомогою омметра. Викруткою відкрутіть кріпильні болти плати і зніміть її з кріплень. Огляньте плату на предмет видимих пошкоджень.
2
Огляньте проводку блоку живлення. Переконайтеся, що включення мережевого живлення безпечно. За допомогою омметра перевірте силовий випрямляч і переконайтеся у відсутності коротких замикань після випрямляча. При необхідності замініть несправні деталі випрямляча. Підкладіть під плату лист картону або зошит, щоб не було випадкових замикань на корпус апарату, і можете зробити пробне включення.
3
Перевірте напруги в контрольних точках. Його зазвичай пишуть прямо на платі. Проте буває, що контрольних точок немає. Тоді знайдіть мікросхеми стабілізаторів напруги. Їх назва починається з числа 78, а повна назва залежить від конкретного напруги, що стабілізується. Наприклад, мікросхема з назвою 7805 повинна видавати 5В напруги. Перевірте ці значення на виходах всіх стабілізаторів. Не намагайтеся примусово подати напругу в контрольну точку щоб уникнути додаткових ушкоджень електронної схеми.
4
Найбільш частими несправностями є пошкодження силових ключів виконавчих пристроїв. Це відбувається з різних причин, але перш ніж просто міняти їх, розберіться, що могло вивести транзистор з ладу. Для цього, знайдіть дроти, що йдуть до виконавчого пристрою. Від'єднайте цей пристрій. За допомогою омметра перевірте ланцюг на предмет замикання на корпус і короткого замикання. Перевірте сам пристрій, якщо короткого замикання немає, підключіть його до годує шинам через запобіжник, щоб переконається в його справності. Замініть що вийшов з ладу транзистор, перевірте деталі на платі, які з'єднані з його електродами і якщо все справно, можете включити апарат в мережу і перевірити результат ремонту. Ніколи не паяйте при включеному харчуванні - це може привести до інших пошкоджень електронної схеми.
5
Мікросхеми виходять з ладу рідко. Щоб визначити несправну мікросхему, огляньте корпус мікросхеми і поміряйте напруги на її електродах. Найкраще це зробити за допомогою осцилографа з відкритим входом. На електродах мікросхем можуть бути присутніми прямокутні коливання, які ніякої вольтметр не здасться. Замініть мікросхему, якщо на всіх її електродах присутній однакову напругу однієї полярності або близьке до нуля, другий ознака несправної мікросхеми полягає в присутності на вхідних електродах прямокутних або інших напруг, а на виході нічого немає, навіть якщо відключити вихідний резистор.
6
Відремонтувавши електронну схему апарату, зберіть його. Включіть в мережу і дайте попрацювати протягом 2-3 годин.