Як відформатувати жорсткий диск з лінуксом.

Розділи вінчестера для операційної системи Linux мають свій власний тип файлової системи, тому не можуть бути відформатовані з-під операційної системи Windows - вона їх просто не побачить. Для форматування таких вінчестерів треба скористатися сервісною програмою роботи з вінчестерами, наприклад, Acronis Disk Director.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма Acronis Disk Director.
Інструкція
1
Візьміть завантажувальний диск з інтегрованою програмою Acronis Disk Director. Дана програма входить до складу практично будь-якого системного диск а. Якщо у вас немає такого диск а, завантажте образ з інтернету і запишіть на оптичний носій. Знайти можна на офіційному сайті виробника acronis.ru. Ви можете завантажити програмне забезпечення на комп'ютер для подальшої роботи, а також можете записати на диск для подальшого завантаження через систему BIOS.
2
Завантажте комп'ютер з оптичного диск а. Для цього зайдіть в BIOS материнської плати і встановіть порядок завантаження спочатку з приводу DVD, а тільки потім з вінчестера. Збережіть зміни, і після перезавантаження комп'ютера виберіть на диск е завантаження Acronis Disk Director. Для цього потрібно дочекатися автоматичного завантаження диск а в системі і натиснути Enter на потрібному пункті.
3
Дочекайтеся запуску програми. В основному вікні програми знайдіть вінчестер, який треба відформатувати - впізнали його по моделі пристрою. Через меню «Операції» видаліть існуючі на вінчестері розділи і створіть нові, відформатувавши їх в потрібну файлову систему. Можна також збільшувати або зменшувати розмір диск ового простору на локальних секторах в операційній системі.
4
Запустіть виконання обраних операцій, натиснувши на кнопку з малюнком стартового прапорця. Дайте програмі час справити задані дії, потім вийдіть з програми, закривши її основне вікно. Перевантажите комп'ютер і увійдіть в операційну систему. Розділи вінчестера тепер видно з-під Windows. За допомогою програми Acronis Disk Director можна створювати нові розділи на вінчестері за рахунок вільного місця інших розділів, об'єднувати розділи і копіювати їх. Читайте допомогою по програмі, щоб дізнатися про них докладно.