Як включити бічну клавіатуру. Як включити додаткову клавіатуру.

Бокову клавіатуру частіше називають цифровий або додатковою. Це група клавіш, що розміщується праворуч від основної клавіатури. У стандартному варіанті вона складається з сімнадцяти клавіш і включає дев'ять кнопок з цифрами, а також знаки чотирьох математичних операцій, розділову точку, клавішу введення і кнопку активації цієї клавіатури. Більшість цих клавіш має подвійне функціональне призначення.
Інструкція
1
Натисніть клавішу з написом Num Lock, щоб включити цифрову клавіатуру . Вона розміщується, як правило, якраз на цій самій додатковій цифровій клавіатурі і стоїть на найпершому (лівому) місці в верхньому ряду. Він працює як тригер, тобто при виключеною бічній секції клавіатури натискання цієї кнопки її включає, а при включеній - відключає.
2
Використовуйте поєднання клавіш fn + f11 для того, щоб включити цю додаткову цифрову клавіатуру на ноутбуці або лептопі. На деяких з моделей таких комп'ютерів для зменшення розмірів додаткова клавіатура прибрана, а її функції передані групі клавіш на основній клавіатурі. Ці кнопки мають додаткові позначення, що відрізняються кольором від позначень основних клавіш. Натискання поєднання fn + f11 перепризначає функції цих клавіш, і вони починають працювати так само, як цифровий блок на стандартній клавіатурі. Клавіша f11 може бути замінена іншою функціональною клавішею залежно від використовуваної моделі комп'ютера.
3
Поміняйте значення відповідного налаштування в BIOS, якщо додаткова клавіатура виявляється неактивній відразу після завантаження операційної системи. Не всі версії BIOS мають таку опцію, але якщо вона є у вашому комп'ютері, то називатися може, наприклад, Num Lock Status, а значення, відповідне включеному станом позначається написом ON. Для того щоб увійти в панель налаштувань BIOS, ініціюйте перезавантаження ОС через головне меню на кнопці «Пуск», дочекайтеся виключення комп'ютера і початку нового циклу завантаження. Коли індикатори на клавіатурі мигнуть, натисніть клавішу Delete і побачите панель налаштувань BIOS. Іноді замість Delete потрібно натискати f10, f2, f1 або поєднання клавіш, які можна довідатися з опису вашої версії.
Проблема коректної роботи додаткової клавіатури досить часто зустрічається на nix-платформах. Користувачі, що зіштовхуються з таким завданням, часом заганяють себе в глухий кут, грішачи на «кривизну» останньої версії дистрибутива, хоча рішення проблеми лежить на поверхні.
Вам знадобиться
  • Операційна система сімейства Linux.
Інструкція
1
Найбільш сильно схильні до цього захворювання свіжі дистрибутиви (альфа- і бета-версії), в основному системи на основі Debian, а саме: Ubuntu і Linux Mint. Перш за все вам необхідно з'ясувати причину відключення додаткової клавіатури, т.к. самовільно вона не могла це зробити.
2
Протестуйте роботу кнопок NumLock-клавіатури в різних додатках, іграх, а також консолі (стандартної і віртуальної). Зверніть увагу на її використання в іграх, вам необхідно призначити дії на використовувані кнопки (від 1 до 9). Не бійтеся призначити все кнопки, настройка завжди можна повернути в первісного вигляду.
3
При справному блоці NumLock клавіші повинні функціонувати в таких додатках, як «Стандартний калькулятор», Gedit та інтернет-браузери (програми, які працюють з цьому типом клавіатури безпосередньо). Для запуску віртуальної консолі використовуйте поєднання клавіш Ctrl + Alt + T, а для звичайної Ctrl + Alt + F1 (F1-F6).
4
Якщо у всіх програмах, перерахованих вище, проблема зберігається, і є шанс виключити варіант непрацездатності клавіатури, отже, ви активували функцію «Управління покажчиком миші з клавіатури». Вилікувати цю хворобу просто, достатньо повторно натиснути клавіші Ctrl + Shift + NumLock.
5
Щоб уникнути подальших спроб випадкового натискання цих клавіш, необхідно звернутися до меню «Система» і вибрати пункт «Клавіатура» зі списку «Параметри». У вікні, перейдіть до вкладки «Кнопки миші», зніміть позначку з пункту «Дозволити управляти покажчиком з клавіатури». Тепер дана проблема більше не потривожить вас.
6
В деяких випадках може знадобитися перезавантаження системи або тільки перезапуск «іксів» (x-сервера). Для цього натисніть клавіші Ctrl + Alt + Backspace.