Як позбутися від плям на замшевого взуття.

Замша - дуже приємний на дотик матеріал. І багато хто воліє носити саме таке взуття, м'яку і ніжну. Але на ній особливо помітні плями, так як вона занадто сильно схильна до впливу погодних умов і тому вимагає ретельного догляду.
Вам знадобиться
  • -бензин;
  • -нашатирний спирт;
  • -харчова сода;
  • -картофельний крохмаль;
  • -уксус.
Інструкція
1
Якщо на вашій замшевого взуття з'явилися плями, використовуйте звичайний бензин. Візьміть невеликий шматок чистої тканини і змочіть його в бензині. Протирайте пляма до тих пір, поки воно не зникне.
2
Змішайте мильний розчин з невеликою кількістю нашатирного спирту. Змочіть в ньому щітку для взуття і почистіть замшу в забруднених місцях. Після цього протріть взуття чистою сухою тканиною. Пам'ятайте, що взуття, виготовлене з цього матеріалу, не переносить вологу. При намоканні замша ставати грубою.
3
Якщо на замші з'явилися, плями і розводи від солі, якою часто посипають вулиці в містах або це плями просто від вогкості, то візьміть кірку чорного хліба і протріть нею проблемні місця.
4
Дрібні плями на замшевого взуття можна легко видалити, потерши їх ластиком або м'якушем білого хліба.
5
У склянці теплого молока розчиніть чайну ложку 10% нашатирного спирту. Або замініть його чайною ложкою звичайної харчової соди. Змочіть в рідині чисту ганчірочку і тріть плями на замші до тих пір, поки вони не зникнуть. Потім протріть взуття чистою тканиною, змоченою в теплій воді, і просушіть.
6
Посипте плями картопляним крохмалем. Зачекайте 40-50 хвилин і почистіть взуття щіткою.
7
Змішайте по дві чайні ложки нашатирного спирту 10% і картопляного крохмалю. Отриману масу нанесіть на місця плям і дайте просохнути. Потім акуратно видаліть за допомогою щітки. Цей засіб допомагає позбутися застарілих плям на замшевого взуття .
8
Залоснившиеся місця протріть сумішшю з чверті склянки нашатирного спирту і половини склянки теплої води. Після цього обмийте місця обробки чистою водою і протріть ще раз оцтовим розчином. Для його приготування розчиніть у літрі води чайну ложку оцтової есенції.
9
Ви можете очистити замшеве взуття, якщо недовго потримайте її над парою, а потім почистіть жорсткою щіткою.
10
Використовуйте готові засоби, наявні в продажі. Придбайте спеціальний очисник, який призначений для очищення ворсистого матеріалу.
Вироби із замші дуже вибагливі і вимагають акуратної і дбайливої експлуатації в сприятливих умовах. Однак навіть у акуратних людей можуть з'являтися плями самого різного походження на замші . Існує безліч способів вивести їх, не завдаючи шкоди речам.
Інструкція
1
Дуже часто на зимовій замші виття взуття з'являються білі сольові розводи та плями. Звичайною щіткою їх не видалити і відмити простою водою навряд чи вдасться, тому варто вдатися до наступного способу. Ретельно розчиніть у теплій воді господарське мило або пральний порошок і додайте кілька крапель нашатирного спирту. Змочіть в розчині щітку або ватний диск і обробіть поверхню. Після цього необхідно видалити розчин з взуття за допомогою ганчірки, змоченої в звичайній воді або у воді з додаванням оцту (на літр води - одна чайна ложка). Дати взуття висохнути природним чином (сушити на батареї не можна) і обробити спеціальною щіткою для замші. Цей спосіб також допомагає видалити з взуття звичайну бруд.
2
Для видалення жирного плями (якщо воно ще свіже) можна скористатися звичайним дитячим тальком для присипок, який продається у всіх аптеках. Для цього просто насипте його на замшу досить товстим шаром. Можна акуратно придавити його за допомогою тканини або паперу, щоб він глибше проник в ворсинки. Залиште його на 3-4 години - за цей час тальк повинен увібрати в себе весь жир. Після цього видаліть його за допомогою звичайної щітки.
3
Якщо пляма застаріле і не видаляється за допомогою тальку, можна використовувати бензин. Для цього змочіть у ньому ганчірочку і акуратно протріть замшу. Після цього необхідно обробити поверхню мокрою тканиною для видалення бензину.
4
Від брудних плям допоможе позбутися наступний спосіб. У склянку сирого теплого молока додайте пару крапель нашатирного спирту і чайну ложку соди. Змоченою в цьому розчині ганчіркою ретельно обробіть всі забруднені місця, після чого видаліть залишки мокрою ганчіркою.
5
Багато виробників засобів для догляду за взуттям випускають спеціальні очищувачі для замші вих виробів, до складу яких входять спеціальні розчинники. Ці кошти здатні видаляти застарілі плями бруду та сольові розчини. Перед використанням потрібно випробувати очищувач на непомітній ділянці виробу. Якщо після висихання не змінився колір, то можна обробляти всю поверхню. Такий засіб краще використовувати в добре провітрюваному приміщенні.